Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Tydzień z Bajką i Baśnią
Tydzień z Bajką i Baśnią
 

Tydzień z Bajką i Baśnią

31 styczeń 2014

W dniach 27 - 30 stycznia w naszym Ośrodku trwał tydzień pełen opowieści, bajek i wierszy naszych polskich bajkopisarzy. Patronem tegorocznego Tygodnia z Bajką i Baśnią był Julian Tuwim.

Jak co roku w ciągu tych kilku bajkowych dni nikt nie mógł narzekać na nudę - wychowankowie internatu wraz ze swoimi wychowawcami każdego dnia mieli wyznaczone zadania do wykonania mające na celu bliższe poznanie starych polskich bajek. Poszczególne grupy słuchały przydzielonych im wierszy, wykonywały na ich podstawie ilustracje oraz przygotowywały inscenizacje, które później dostarczyły śmiechu i dobrej zabawy przy ich prezentacji. Kulminacyjnym punktem tygodnia było przedstawienie - teatrzyk kukiełkowy. Tym razem sekcja teatralna internatu wystawiła dzieło Adama Mickiewicza - bajkę pt. Przyjaciele. Zakończeniem Tygodnia z Bajką i Baśnią było wspólne wieczorne czytanie, w którym brali udział wychowawcy jak i rodzice.

AKTUALNOŚCI

  • Nauka zdalna

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć nadesłanych przez naszych uczniów.

    czytaj więcej
  • Podziękowanie za udział w akcji Polska – moja Ojczyzna

    Po zakończonej akcji - czas na podsumowanie.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl