Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Tydzień z Bajką i Baśnią
Tydzień z Bajką i Baśnią
 

Tydzień z Bajką i Baśnią

31 styczeń 2014

W dniach 27 - 30 stycznia w naszym Ośrodku trwał tydzień pełen opowieści, bajek i wierszy naszych polskich bajkopisarzy. Patronem tegorocznego Tygodnia z Bajką i Baśnią był Julian Tuwim.

Jak co roku w ciągu tych kilku bajkowych dni nikt nie mógł narzekać na nudę - wychowankowie internatu wraz ze swoimi wychowawcami każdego dnia mieli wyznaczone zadania do wykonania mające na celu bliższe poznanie starych polskich bajek. Poszczególne grupy słuchały przydzielonych im wierszy, wykonywały na ich podstawie ilustracje oraz przygotowywały inscenizacje, które później dostarczyły śmiechu i dobrej zabawy przy ich prezentacji. Kulminacyjnym punktem tygodnia było przedstawienie - teatrzyk kukiełkowy. Tym razem sekcja teatralna internatu wystawiła dzieło Adama Mickiewicza - bajkę pt. Przyjaciele. Zakończeniem Tygodnia z Bajką i Baśnią było wspólne wieczorne czytanie, w którym brali udział wychowawcy jak i rodzice.

Szkoła do hymnu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

Dnia 8 listopada 2019 roku w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości.
Rozpoczęto go o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie w montażu słowno-muzycznym z wykorzystaniem pokazu multimedialnego w przystępny i obrazowy sposób przypomnieli czasy, kiedy to przez ponad 123 lata niewoli pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Zakończeniem tego uroczystego apelu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Były to pełne wzruszeń chwile, dzięki którym  pamięć o bohaterach tamtych czasów na zawsze pozostanie
w naszych sercach.

AKTUALNOŚCI

  • Szkoła do hymnu

    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

    czytaj więcej
  • Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW, listopad 2019

    Jak każdego roku dzięki ofiarności pracowników i rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stoku Lackim została zamówiona Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl