Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

"Tacy sami. Zobaczmy świat ich oczami"
"Tacy sami. Zobaczmy świat ich oczami"
 

"Tacy sami. Zobaczmy świat ich oczami"

W dniach 19 marca – 2 kwietnia 2013r. w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31, można było oglądać wystawę fotografii pod tytułem "Tacy sami. Zobaczmy świat ich oczami".

Inspiracją do pokazania tych zdjęć szerszemu gronu odbiorców był przypadający 21 marca Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Ekspozycje w witrynach przedstawiały portrety oraz pasje i marzenia dzieci i młodzieży z zespołem Downa, uczniów naszego Ośrodka. Poprzez prezentowane fotografie chcieliśmy pokazać, że są to wspaniałe osoby obdarzone ponadprzeciętną empatią. Tak, jak wszystkie inne dzieci mają swoje zdolności i zainteresowania, które rozwijają. Często są uzdolnione artystycznie – pięknie malują, wcielają się w rolę na scenie, tańczą, śpiewają. Pomimo różnych problemów zdrowotnych bliski jest im świat marzeń i przygody.

Zdjęcia pochodzą z archiwum naszego Ośrodka, powstały podczas wycieczek, uroczystości szkolnych, zajęć edukacyjnych oraz działań sekcji rozwijających indywidualne zainteresowania uczniów. Tutaj warto wymienić: Sekcję Taneczną, Sekcję Teatralną, Sekcję Plastyczną, Sekcję Muzyczną, Koło Techniczne, Koło Ceramiczne, Koło Sportowe, Trening aktywności motorycznej, Koło Hortiterapii (ogród sensoryczny), Warsztaty przyrodniczo – fotograficzne.

Mamy nadzieję, że wystawa była okazją do lepszego poznania dzieci z zespołem Downa oraz przyczyni się do szeroko rozumianej integracji.


Szkoła do hymnu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

Dnia 8 listopada 2019 roku w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości.
Rozpoczęto go o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie w montażu słowno-muzycznym z wykorzystaniem pokazu multimedialnego w przystępny i obrazowy sposób przypomnieli czasy, kiedy to przez ponad 123 lata niewoli pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Zakończeniem tego uroczystego apelu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Były to pełne wzruszeń chwile, dzięki którym  pamięć o bohaterach tamtych czasów na zawsze pozostanie
w naszych sercach.

AKTUALNOŚCI

  • Szkoła do hymnu

    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

    czytaj więcej
  • Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW, listopad 2019

    Jak każdego roku dzięki ofiarności pracowników i rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stoku Lackim została zamówiona Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl