Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

"Tacy sami. Zobaczmy świat ich oczami"
"Tacy sami. Zobaczmy świat ich oczami"
 

"Tacy sami. Zobaczmy świat ich oczami"

W dniach 19 marca – 2 kwietnia 2013r. w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31, można było oglądać wystawę fotografii pod tytułem "Tacy sami. Zobaczmy świat ich oczami".

Inspiracją do pokazania tych zdjęć szerszemu gronu odbiorców był przypadający 21 marca Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Ekspozycje w witrynach przedstawiały portrety oraz pasje i marzenia dzieci i młodzieży z zespołem Downa, uczniów naszego Ośrodka. Poprzez prezentowane fotografie chcieliśmy pokazać, że są to wspaniałe osoby obdarzone ponadprzeciętną empatią. Tak, jak wszystkie inne dzieci mają swoje zdolności i zainteresowania, które rozwijają. Często są uzdolnione artystycznie – pięknie malują, wcielają się w rolę na scenie, tańczą, śpiewają. Pomimo różnych problemów zdrowotnych bliski jest im świat marzeń i przygody.

Zdjęcia pochodzą z archiwum naszego Ośrodka, powstały podczas wycieczek, uroczystości szkolnych, zajęć edukacyjnych oraz działań sekcji rozwijających indywidualne zainteresowania uczniów. Tutaj warto wymienić: Sekcję Taneczną, Sekcję Teatralną, Sekcję Plastyczną, Sekcję Muzyczną, Koło Techniczne, Koło Ceramiczne, Koło Sportowe, Trening aktywności motorycznej, Koło Hortiterapii (ogród sensoryczny), Warsztaty przyrodniczo – fotograficzne.

Mamy nadzieję, że wystawa była okazją do lepszego poznania dzieci z zespołem Downa oraz przyczyni się do szeroko rozumianej integracji.


AKTUALNOŚCI

  • Nauka zdalna

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć nadesłanych przez naszych uczniów.

    czytaj więcej
  • Podziękowanie za udział w akcji Polska – moja Ojczyzna

    Po zakończonej akcji - czas na podsumowanie.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl