Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Światowy Dzień Życzliwości 2022
Światowy Dzień Życzliwości 2022
 

Światowy Dzień Życzliwości 2022

„Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich”
Tolmann Pesch

21 listopada 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy dzień życzliwości.
Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973 r. kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na wydarzenia wojny „JomKippur” (konflikt izraelsko – arabski). Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Dziś święto obchodzone jest w ponad 180 krajach. Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie.
To piękne i wartościowe święto zachęcające do okazywania uprzejmości, życzliwości i empatii. Wszyscy wiemy, że słowa i gesty mają moc. Możemy podarować drugiej osobie uśmiech, dobre słowo i miły gest. Małe radości i drobne gesty życzliwości są pięknymi iskierkami naszej codzienności.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia szkolnego. To był wyjątkowy dzień, zachęcający do dobrych uczynków i pełen pozytywnych emocji.

AKTUALNOŚCI

 • Dzień Pluszowego Misia 2022

  Wszyscy znamy misie z bajek i filmów. Koralgol, Uszatek, Puchatek, Paddington, Tedy to przyjaciele wielu z nas.

  czytaj więcej
 • Wycieczka do manufaktury czekolady

  W środę 23 listopada od wczesnych godzin porannych dużo się działo. Najstarsze klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy przygotowywały się do wyjazdu na wycieczkę szkolną.

  czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl