Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Światowy Dzień Zespołu Downa 2016
Światowy Dzień Zespołu Downa 2016
 

Światowy Dzień Zespołu Downa 2016

21 marca jest Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. W ramach tych obchodów w naszym ośrodku zorganizowany  został apel szkolny, podczas którego uczniowie mieli możliwość obejrzenia krótkich prezentacji , przybliżających   prawa dziecka i prawa osób niepełnosprawnych.

Zaprezentowane treści zostały  podsumowane w slajdach  pod wspólnym hasłem „Mam prawo do…”. Podczas spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zatytułowany „Dwie skarpetki nie do pary” . Wszyscy jego uczestnicy wykazali się pomysłowością w projektowaniu swoich prac. Były one bardzo ciekawe , niezwykle  kolorowe i bardzo starannie wykonane w różnych technikach więc nie dziwi fakt , że wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia i fantastyczne upominki ,a każda klasa symboliczny wiersz pt. „Prawa dziecka” do zamieszczenia na klasowej tablicy.  Na spotkaniu nie zabrakło też muzycznych popisów. Było nawet rapowanie w wykonaniu uczniów klasy III bg, podczas piosenki „ Zbudujemy lepszy  świat”, za co zebrali oni gromkie brawa. Całość  spotkania podsumowała p. Dyrektor Anna Hołownia nawiązując do poruszanej tematyki ,jednocześnie dziękując uczniom za wspaniałe prace, ogromne zaangażowanie w ich wykonanie oraz wzorowe zachowanie podczas apelu.
Spotkanie  zorganizował   zespół nauczycieli : Beata Drajkarz, Anna Ułanowska, Iwona Ostrowska, Barbara Frankowska, Dorota Chudzik.

AKTUALNOŚCI

  • EUROPEJSKI DZIEŃ TALENTÓW

    Dnia 25 marca obchodzimy Europejski Dzień Talentów.

    czytaj więcej
  • 1 marca PAMIĘTAMY!

    1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl