Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.
W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Światowy Dzień Wody 2019
Światowy Dzień Wody jest nowym, ale jakże ważnym świętem. Głównym jego celem jest zwrócenie uwagi na niedobór wody na świecie.
Tak więc już od 26 lat 22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Wszyscy wiemy, że wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi. Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, jak wielką rolę odgrywa woda, że trzeba ją szanować i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.
W naszej szkole również postanowiliśmy obchodzić ten ważny dla naszej planety dzień. Uczniowie szkoły podstawowej w tym dniu uczestniczyli w ciekawych zajęciach. Były to eksperymenty
z wodą, które jak się okazało wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci. Uczniowie mieli możliwość poznania trzech stanów skupienia wody; badali rozpuszczalność produktów spożywczych w wodzie, mieszali wodę z olejem oraz sokiem i zastanawiali się dlaczego olej pływa na powierzchni wody, a sok opada na dno. Duże zaciekawienie wzbudziło doświadczenie
z pieprzem, wodą oraz płynem do mycia naczyń. Po przeprowadzonych eksperymentach uczniowie bawili się do „Piosenki o zdrowej wodzie” oraz wykonali prace plastyczne na temat wody.
Czy wiecie komu potrzebna jest woda i jak racjonalnie nią gospodarować , aby jej jak najdłużej nie zabrakło?
My już wiemy i dlatego zachęcamy wszystkich do oszczędzania wody.
Święto Wody było wspaniałym, radosnym dniem, który dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych chwil i moc atrakcji.
W naszej szkole również postanowiliśmy obchodzić ten ważny dla naszej planety dzień. Uczniowie szkoły podstawowej w tym dniu uczestniczyli w ciekawych zajęciach. Były to eksperymenty
z wodą, które jak się okazało wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci. Uczniowie mieli możliwość poznania trzech stanów skupienia wody; badali rozpuszczalność produktów spożywczych w wodzie, mieszali wodę z olejem oraz sokiem i zastanawiali się dlaczego olej pływa na powierzchni wody, a sok opada na dno. Duże zaciekawienie wzbudziło doświadczenie
z pieprzem, wodą oraz płynem do mycia naczyń. Po przeprowadzonych eksperymentach uczniowie bawili się do „Piosenki o zdrowej wodzie” oraz wykonali prace plastyczne na temat wody.
Czy wiecie komu potrzebna jest woda i jak racjonalnie nią gospodarować , aby jej jak najdłużej nie zabrakło?
My już wiemy i dlatego zachęcamy wszystkich do oszczędzania wody.
Święto Wody było wspaniałym, radosnym dniem, który dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych chwil i moc atrakcji.

W maju uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w konkursie plastycznym „Pejzaż leśny”, zorganizowanym przez Nadleśnictwo Siedlce.

W malowniczym otoczeniu parku pałacowego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim odbyła się kolejna edycja pikniku rodzinno-sportowego pod hasłem „Zdrowo i Sportowo”. To wyjątkowe wydarzenie, na które dzieci, młodzież i ich rodziny czekają przez cały rok. Łączy ono sportową rywalizację, wspólną zabawę oraz integrację, tworząc atmosferę radości, życzliwości i wzajemnego wsparcia.

W dniu 3 czerwca 2026 roku nasza szkolna altana zamieniła się w salę balową. Wśród kolorowych dekoracji i bukietów polnych kwiatów tegoroczni absolwenci świętowali ukończenie szkoły.

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie kl.I,II,IIIB oraz VIIID uczestniczyli w wyjeździe nad zalew.

Dnia 2 czerwca uczniowie klasy VI, VIIA i VIIB wzięli udział w Powiatowym Dniu Dziecka w Chlewiskach, który został zorganizowany przez Powiat Siedlecki we współpracy z Domem Pracy Twórczej "Reymontówka", Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach oraz ZO PZŁ Siedlce i Klubem Dian Siedleckich.

Dnia 27 maja 2026 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim odbył się wyjątkowy Festiwal Piosenki Religijnej, który zgromadził uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości z zaprzyjaźnionych placówek. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie gospodarzy, a także przedstawiciele specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, Szkoły Podstawowej w Stoku Lackim oraz Schola Dwie Korony.

Nie ma ważniejszego Święta! Nie ma ważniejszej Osoby w naszym życiu, jaką jest dla każdego z nas ta jedna, jedyna – Mama. Młodzież SPP poświęciła znaczną część majowych zajęć szkolnych, aby przygotować się na domowe świętowanie Dnia Mamy - 26 maja 2026.

21 maja uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim wraz z nauczycielami wychowania fizycznego wzięli udział w wydarzeniu „Niebanalni Bez Granic”, zorganizowanym przez SOSW w Siedlcach we współpracy z Młodzieżową Wspólnotą Mieszkaniową SOS Wioski Dziecięce Program Siedlce.

Dnia 20 maja 2026 r. odbyła się katecheza prowadzona przez Kleryków z naszego Siedleckiego Seminarium.

W związku ze Światowym Dniem Pszczół, który obchodzimy 20 maja, odwiedzili nas wyjątkowi goście – pani Małgosia i Pan Jurek, właściciele pasieki.






















