Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Światowy Dzień Roweru z małpką Iwoną
Światowy Dzień Roweru z małpką Iwoną
 

Światowy Dzień Roweru z małpką Iwoną

Światowy Dzień Roweru, to stosunkowo młode święto, ponieważ na całym świecie obchodzone jest dopiero od 2018 roku. To święto wszystkich miłośników rowerów.

Dziewczęta z klasy VIIIB również włączyły się w celebrowanie tego święta. Okazało się, że większość to zapalone miłośniczki jazdy rowerowej. Podczas zajęć zapoznały się z budową roweru oraz z obowiązkowym wyposażeniem każdego rowerzysty. Następnie wspólnie obejrzały film edukacyjny o niesamowitych i nietypowych rowerach. Poznały zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się rowerem. Skoro tematem przewodnim był rower, nie mogło zabraknąć go w działaniach plastycznych. Każda uczennica stworzyła swoją pracę - zawieszkę pn. „Jestem przyjacielem rowerzystów”. Po skończonej pracy wsiadłyśmy na rowery i ruszyłyśmy w plener, gdzie dziewczęta miały możliwość poćwiczyć formę.
Czy wiecie, że inicjatorem tego święta był Polak, kolarz polskiej kadry olimpijskiej Leszek Jan Sibilski?  
Rower stanowi źródło korzyści społecznych, zdrowotnych, ekologicznych i ekonomicznych.  Należy wraz ze Światowym Dniem Roweru zastanowić się, czy nie warto zamienić czterech kółek na dwa, przynajmniej od czasu do czasu, a tym samym zrobić coś pozytywnego dla siebie oraz dla naszej planety.
Więc wsiadamy na rowery i ruszamy na wycieczki.

AKTUALNOŚCI

  • Niezapominajki w szkolnym ogródku – podsumowanie konkursu

    W ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki nasze uczennice wzięły udział w konkursie „Niezapominajki w szkolnym ogródku”.

    czytaj więcej
  • Spotkania z małpką Iwoną - podsumowanie

    I to już koniec spotkań z sympatyczną małpką Iwoną.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa stron internetowych