Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Światowy Dzień Poezji 2019
Światowy Dzień Poezji 2019
 

Światowy Dzień Poezji 2019

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to także Światowy Dzień Poezji, święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku.

Wraz z nadejściem wiosny w naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej  inspirowane twórczością J. Tuwima, E. Szelburg-Zarębiny, D. Gellner, M. Konopnickiej, L. J. Kerna i J. Brzechwy. Czytaliśmy najróżniejsze wiersze: ciekawe, zabawne, ważne, pouczające, do których uczniowie wykonali ilustracje plastyczne. Okazało się, że tych, co lubią i znają wiersze jest w naszej szkole niemało.  Wspólnie bawiliśmy się przy kultowej piosence pochodzącej z filmu  „Akademia Pana Kleksa” - „Kaczka Dziwaczka” autorstwa J. Brzechwy. Największą frajdę sprawiło uczniom obejrzenie inscenizacji wiersza J. Brzechwy - „Żuk”. Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość „poszperania” w kąciku czytelniczym, gdzie znaleźli między innymi wiersze i opowiadania z czasów dzieciństwa swoich rodziców. Było poetycko, wiosennie, wzruszająco i zabawnie. Zapraszamy za rok!
 

AKTUALNOŚCI

  • Zasady savoir vivre

    „Czym skorupka za młodu nasiąknie” – czyli zasady savoir vivre.

    czytaj więcej
  • Piknik rodzinny 2019

    Dzień 30.05.2019 roku dla społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Stoku Lackim był szczególny. W szkole odbyło się spotkanie uczniów z całymi ich rodzinami. w czasie pikniku rodzinnego świętowano przede wszystkim Dzień Dziecka, ale znalazły się również akcenty związane z Dniem Matki i zbliżającym się Dniem Ojca.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl