Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Świat blisko nas - doświadczamy jesieni w „Ziołowym Zakątku”
Świat blisko nas - doświadczamy jesieni w „Ziołowym Zakątku”
 

Świat blisko nas - doświadczamy jesieni w „Ziołowym Zakątku”

Lato w tym roku długo nie chciało się z nami rozstać, a my z nim. Minęło jednak i trzeba było zacząć przeżywać kolejne dni w towarzystwie jesieni. Czy można pokochać tę porę roku? Ależ tak! Trzeba tylko doświadczyć jej całym sobą.

20 września uczestnicy zajęć rewalidacyjno - wychowawczych razem z opiekunami wybrali się na niezwykłą wycieczkę. Ziołowy Zakątek powitał nas zapachami dojrzałych warzyw, owoców oraz ziół, które o tej porze roku są zbierane i poddawane procesowi suszenia. W takim pięknym otoczeniu swoje mieszkanie mają też przeróżne gospodarskie zwierzęta. Kozy, owce, kaczki, gęsi, kury leniwie spacerowały po wiejskim podwórzu. Podchodziły do dzieci, ciesząc je swoja obecnością. Różnorodność zapachów, kolorów, bliski kontakt z udomowionymi zwierzętami oraz słuchanie ich odgłosów i szelestu opadających liści w promieniach ciepłego jesiennego słońca były wspaniałym doświadczeniem dla wychowanków z głęboką niepełnosprawnością intelektualną.

AKTUALNOŚCI

  • Koncert Kolęd i Pastorałek "Kolęda łączy" 2024

    Jak co roku w styczniu, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim zaprasza dzieci i młodzież do udziału w bożonarodzeniowym Koncercie Kolęd i Pastorałek pod hasłem  "Kolęda łączy", który odbędzie się 9 stycznia 2024 roku w CKiS w Siedlcach.

    czytaj więcej
  • Poznajemy postać św. Mikołaja - katecheza

    Dnia 22 listopada 2023 r. w Specjalnym Ośrodku Szklono – Wychowawczym w Stoku Lackim odbyła się katecheza prowadzona przez Kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II w Nowym Opolu.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl