Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Spotkanie z...bajką i baśnią
Spotkanie z...bajką i baśnią
 

Spotkanie z...bajką i baśnią

Dnia 22 stycznia 2020 roku nasz ośrodek odwiedził wyjątkowy gość – Bajkowa Wróżka.

Bajki i baśnie cieszą się ogromnym powodzeniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Są ogromnym źródłem bogatych wrażeń i przeżyć, niezastąpionym sposobem wzbogacania wyobraźni, a także pobudzają do zainteresowania otaczającym światem. Dlatego dzień ten miał przypomnieć naszym uczniom, jak ważne są bajki,
i że warto do nich powracać. Celem spotkania było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Podczas naszego spotkania przygotowano szereg zabaw związanych z bajkami m.in. uczniowie rozpoznawali po rekwizytach tytuły bajek, rozwiązywali zagadki, oddzielali fasolę od grochu, rozpoznawali za pomocą dotyku skarby ukryte w koszyczku Czerwonego Kapturka. Wspaniale bawili się przy piosenkach o książkach.  Dopełnieniem całości była piękna scenografia oraz kostiumy. Na koniec wszyscy poprosili Bajkową Wróżkę, aby odwiedzała nas częściej.  
Uczniowie bardzo dobrze znają bajki i świetnie poradzili sobie z zadaniami. Spotkanie to sprawiło wszystkim wiele radości, uczniowie byli aktywni, otwarci i weseli.

AKTUALNOŚCI

  • Niezapominajki w szkolnym ogródku – podsumowanie konkursu

    W ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki nasze uczennice wzięły udział w konkursie „Niezapominajki w szkolnym ogródku”.

    czytaj więcej
  • Spotkania z małpką Iwoną - podsumowanie

    I to już koniec spotkań z sympatyczną małpką Iwoną.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa stron internetowych