Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Spotkanie z pszczelarzem
Spotkanie z pszczelarzem
 

Spotkanie z pszczelarzem

Kalendarzowa wiosna już na dobre zadomowiła się w przyrodzie, choć w praktyce wygląda to trochę  inaczej. Maj nie rozpieszcza nas wysokimi temperaturami, a wręcz przymrozkami,  dlatego zwierzęta i owady nie mają odwagi wyjść ze swoich kryjówek.

Aby mocniej poczuć urok jednej z  najpiękniejszych pór roku, 9 maja odwiedził nas pan Mieczysław Gotowicki,  pasjonata pszczół, który już od ponad 40 lat przyjaźni się z tymi niewielkimi, ale jakże pożytecznymi owadami.
Pan pszczelarz na co dzień  w malowniczych zakątkach podsiedleckich pól, łąk  i lasów dogląda swojej niedużej pasieki.
Nasz gość w stroju typowym dla prawdziwego pszczelarza przywitał uczniów szkoły podstawowej i zaprosił do wysłuchania prelekcji o życiu pszczół i ich znaczeniu w przyrodzie.
Dzieciom ukazały się najrozmaitsze akcesoria, bez których nie da się prowadzić pasieki. Były to m.in. mały ul, strój pszczelarski, woskowe plastry, plastry miodu w formie sekcyjnych ramek, pyłek pszczeli, aromatyczny propolis, podkurzacz do uspokajania podrażnionych pszczół  oraz  tablice przedstawiające różnorodne gatunki pszczół.
Największą atrakcją była jednak możliwość zobaczenia małych robotnic wraz z królową pszczół na czele,  zamkniętych na czas spotkania w niewielkim rozszczelnionym pojemniku. Uczniowie mogli tez posłuchać odgłosów wydawanych przez te małe owady przykładając pudełeczko do swojego ucha.
Uczennice z kl. I i IV zatańczyły dla pana pszczelarza układ taneczny do piosenki pt: „Pszczoły”, a uwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek w postaci świeżego, aromatycznego i lejącego się miodu.
Bardzo dziękujemy Panu Mieczysławowi za odwiedziny w naszym ośrodku i życzymy pszczołom zdrowia, a Panu pszczelarzowi bogactwa miodu w ulach.

AKTUALNOŚCI

  • „Niech żyje Bal Karnawałowy 2023!”

    W czwartek, 2 lutego odbył się w naszym ośrodku doroczny bal karnawałowy. W zabawie tanecznej uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i szkoły przysposabiającej do pracy oraz przedszkolaki i uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

    czytaj więcej
  • Kolędowanie w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach

    Dnia 25 stycznia, na zaproszenie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach uczniowie klasy III, IV i VI wzięli udział w Jasełkach i wspólnym kolędowaniu.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl