Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.
W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Spotkajmy się w Łodzi – Łódzka przyroda
W dniach 7-9 maja, uczennice klasy VIII B brały udział w II Zjeździe Integracyjno-Rehabilitacyjnym pod hasłem „Spotkajmy się w Łodzi – Łódzka przyroda”.
W podróż wyruszyliśmy pociągiem, co było dla nas dużym przeżyciem.
Zjazd był pełen niesamowitych doświadczeń, radości i wspólnej zabawy. Braliśmy udział w ciekawych warsztatach „Smaki i kolory łódzkiej przyrody”, na których wykonaliśmy lizaki i lody. Nie zabrakło przy tej okazji zadziwiających eksperymentów z suchym lodem i ciekłym azotem. W czasie zajęć przyrodniczo-sensorycznych odkrywaliśmy świat poprzez dźwięki, światło i dotyk. Doskonaliliśmy nasze umiejętności manualne oraz wyobraźnię wykonując kolorowe kwiaty. Dużym przeżyciem dla wszystkich była wycieczka do Łódzkiego Orientarium, gdzie zdobywaliśmy wiedzę o zwierzętach i ich środowisku życia. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści przewodnika. To była niezwykła przygoda!
Dla naszych uczennic wyjazd był okazją do nawiązania nowych znajomości oraz aktywnego i twórczego spędzenia czasu.
Serdecznie dziękujemy zaprzyjaźnionej placówce - SOSW Nr 3 "Jordanówka" w Łodzi - za zaproszenie, ciepłe przyjęcie oraz organizację tego wyjątkowego spotkania. Do zobaczenia za rok!
Zjazd był pełen niesamowitych doświadczeń, radości i wspólnej zabawy. Braliśmy udział w ciekawych warsztatach „Smaki i kolory łódzkiej przyrody”, na których wykonaliśmy lizaki i lody. Nie zabrakło przy tej okazji zadziwiających eksperymentów z suchym lodem i ciekłym azotem. W czasie zajęć przyrodniczo-sensorycznych odkrywaliśmy świat poprzez dźwięki, światło i dotyk. Doskonaliliśmy nasze umiejętności manualne oraz wyobraźnię wykonując kolorowe kwiaty. Dużym przeżyciem dla wszystkich była wycieczka do Łódzkiego Orientarium, gdzie zdobywaliśmy wiedzę o zwierzętach i ich środowisku życia. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści przewodnika. To była niezwykła przygoda!
Dla naszych uczennic wyjazd był okazją do nawiązania nowych znajomości oraz aktywnego i twórczego spędzenia czasu.
Serdecznie dziękujemy zaprzyjaźnionej placówce - SOSW Nr 3 "Jordanówka" w Łodzi - za zaproszenie, ciepłe przyjęcie oraz organizację tego wyjątkowego spotkania. Do zobaczenia za rok!

W maju uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w konkursie plastycznym „Pejzaż leśny”, zorganizowanym przez Nadleśnictwo Siedlce.

W malowniczym otoczeniu parku pałacowego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim odbyła się kolejna edycja pikniku rodzinno-sportowego pod hasłem „Zdrowo i Sportowo”. To wyjątkowe wydarzenie, na które dzieci, młodzież i ich rodziny czekają przez cały rok. Łączy ono sportową rywalizację, wspólną zabawę oraz integrację, tworząc atmosferę radości, życzliwości i wzajemnego wsparcia.

W dniu 3 czerwca 2026 roku nasza szkolna altana zamieniła się w salę balową. Wśród kolorowych dekoracji i bukietów polnych kwiatów tegoroczni absolwenci świętowali ukończenie szkoły.

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie kl.I,II,IIIB oraz VIIID uczestniczyli w wyjeździe nad zalew.

Dnia 2 czerwca uczniowie klasy VI, VIIA i VIIB wzięli udział w Powiatowym Dniu Dziecka w Chlewiskach, który został zorganizowany przez Powiat Siedlecki we współpracy z Domem Pracy Twórczej "Reymontówka", Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach oraz ZO PZŁ Siedlce i Klubem Dian Siedleckich.

Dnia 27 maja 2026 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim odbył się wyjątkowy Festiwal Piosenki Religijnej, który zgromadził uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości z zaprzyjaźnionych placówek. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie gospodarzy, a także przedstawiciele specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, Szkoły Podstawowej w Stoku Lackim oraz Schola Dwie Korony.

Nie ma ważniejszego Święta! Nie ma ważniejszej Osoby w naszym życiu, jaką jest dla każdego z nas ta jedna, jedyna – Mama. Młodzież SPP poświęciła znaczną część majowych zajęć szkolnych, aby przygotować się na domowe świętowanie Dnia Mamy - 26 maja 2026.

21 maja uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim wraz z nauczycielami wychowania fizycznego wzięli udział w wydarzeniu „Niebanalni Bez Granic”, zorganizowanym przez SOSW w Siedlcach we współpracy z Młodzieżową Wspólnotą Mieszkaniową SOS Wioski Dziecięce Program Siedlce.

Dnia 20 maja 2026 r. odbyła się katecheza prowadzona przez Kleryków z naszego Siedleckiego Seminarium.

W związku ze Światowym Dniem Pszczół, który obchodzimy 20 maja, odwiedzili nas wyjątkowi goście – pani Małgosia i Pan Jurek, właściciele pasieki.




















