Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

„Siedlce, Podlasie i Anioły 2019" w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach
„Siedlce, Podlasie i Anioły 2019" w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach
 

„Siedlce, Podlasie i Anioły 2019" w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach

20 marca 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród XVI edycji Konkursu Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych.

Spotkanie środowiska osób z niepełnosprawnością uzdolnionych artystycznie z całego województwa mazowieckiego było jak zawsze świętem plastyki. Jak nadmieniła w wystąpieniu profesor Tamara Zacharuk, Rektor UPH, jest to ważne doświadczenie nie tylko dla uczestników konkursu, ale także dla społeczności uniwersyteckiej. Mówiąc o pięknie prac, ich różnorodności, podziwie dla wysiłku dzieci i młodzieży, ale także terapeutów i nauczycieli, Pani Rektor podkreśliła tym samym walor edukacyjny całego przedsięwzięcia.
Grupa Sekcji Plastycznej pod opieką pani Eli Nowak uczestniczy w „Aniołach” od początku istnienia imprezy. Także w tegorocznej edycji wspólnie z panią Halinką Osiej reprezentowała na wernisażu naszą szkołę. Piękne „anielskie” prace naszych uczniów z klas I, IV, VIII przygotowane przez uczniów wspólnie z wychowawcami: panią Agnieszką Tomaszewską i Olgą Nasiłowską, a także powstałe pod kierunkiem pani Eli w klasach III Gimnazjum i Szkoły PDP można podziwiać na pokonkursowej wystawie. Natomiast uczeń klasy IIIA PDP - Mateusz Chojecki został laureatem II nagrody w kategorii – Dorośli. Tym cenniejsza nagroda, ponieważ jak podkreślili członkowie Jury, w tej kategorii wpłynęło najwięcej, bo ponad 120 prac konkursowych. Tak więc – ogromne brawa dla Mateusza, reprezentanta Ośrodka!
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe foldery. Była to również okazja do miłych, często wzruszających, spotkań z absolwentami naszej szkoły i wieloletnimi przyjaciółmi z innych placówek. Konkurs zorganizował Caritas Diecezji Siedleckiej pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika, Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy i JM Rektor UPH Tamary Zacharuk.                                                                                                          
Wystawę można i naprawdę warto oglądać do końca kwietnia 2019 r.

AKTUALNOŚCI

  • Powitanie Jesieni 2021

    Dzisiaj do naszego Ośrodka w przepięknej oprawie muzycznej „Cztery pory roku - jesień” A. Vivaldiego, zawitała kolorowa Pani Jesień z koszem pełnym niespodzianek oraz listą zadań do wykonania.

    czytaj więcej
  • Dzień Przedszkolaka 2021

    20 września 2021 r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl