Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Siedlce, Podlasie, Anioły
Siedlce, Podlasie, Anioły
 

Siedlce, Podlasie, Anioły

Dnia 3 października 2013r. w auli Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach odbył się uroczysty wernisaż wystawy pokonkursowej XI edycji Konkursu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Siedlce, Podlasie, Anioły”.

W konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Caritas Diecezji Siedleckiej pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce oraz Biskupa Siedleckiego, wzięły udział ośrodki oraz placówki szkolnictwa specjalnego z terenu województwa mazowieckiego.
Pierwszą nagrodę w kategorii: młodzież 14-18 lat zdobyła Krążała Paulina – pracą „Smutny Aniołek” wykonaną w technice mieszanej.
Trzecią nagrodę w tej kategorii zdobył Tomasz Wyrębek – również reprezentujący nasz ośrodek, pracą „Tęczowy Anioł”.

Do udziału w wystawie komisja artystyczna zakwalifikowała ponadto prace następujących uczestników sekcji plastycznej SOSW w Stoku Lackim:
Chojecki Mateusz
Dymowski Tomasz
Grabowski Michał
Michałowska Magdalena
Przesmycki Mateusz
Przybyłek Wojciech
Wierzbicka Agnieszka
Zbieć Aleksandra

Sekcja była obecna na wernisażu z Dyrektor SOSW panią Anną Hołownią. Nasi artyści odebrali nagrody z rąk Wiceprezydent Siedlec pani Anny Sochackiej oraz Rektor UP-H w Siedlcach - pani prof. Tamary Zacharuk.
Wystawę można oglądać w gmachu BG do końca października 2013r.
Opiekunem Sekcji Plastycznej jest Elżbieta Nowak, podczas wernisażu współpracująca z panią Dorotą Chudzik.

Szkoła do hymnu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

Dnia 8 listopada 2019 roku w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości.
Rozpoczęto go o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie w montażu słowno-muzycznym z wykorzystaniem pokazu multimedialnego w przystępny i obrazowy sposób przypomnieli czasy, kiedy to przez ponad 123 lata niewoli pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Zakończeniem tego uroczystego apelu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Były to pełne wzruszeń chwile, dzięki którym  pamięć o bohaterach tamtych czasów na zawsze pozostanie
w naszych sercach.

AKTUALNOŚCI

  • Szkoła do hymnu

    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

    czytaj więcej
  • Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW, listopad 2019

    Jak każdego roku dzięki ofiarności pracowników i rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stoku Lackim została zamówiona Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl