Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Rodzinny Piknik Sportowy 2024
Rodzinny Piknik Sportowy 2024
 

Rodzinny Piknik Sportowy 2024

Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim odbył się piknik rodzinno-sportowy pod hasłem Zdrowo i sportowo.

W pikniku uczestniczyły rodziny uczniów, nauczyciele, wychowawcy oraz zaproszeni goście. Uczestnicy uroczystości plenerowej mieli okazję do aktywnego spędzenia czasu, integracji oraz świetnej zabawy.
Jak przystało na prawdziwe zawody sportowe na początku odbyła się rozgrzewka - lecz nie byle jaka, bo taneczna, którą poprowadził instruktor zumby - GABRIEL ROSASTOLATO.
Następnie uczestnicy przystąpili do zmagań sportowych.
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz piłki nożnejoraz wspólny trening w wykonaniu Cezarego Demieniuka, Cezarego Bujalskiego oraz Krzysztofa Popiołka - zawodników MKP Pogoń Siedlce.
Atrakcyjne dla uczestników pikniku byłorównież stoisko lawendowe przygotowane przez firmę Lawendowe Zdrowie, gdzie podczas warsztatów można były „wyczarować” pachnące woreczki oraz zabrać ze sobą lawendowe sadzonki.
Uroczystość uświetnili także ratownicy medyczni ze Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego
w Siedlcach. Uczestnicy zapoznali się ze sprzętem znajdującym się w karetce oraz zdobyli praktyczne umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Nie zabrakło własnoręcznie robionych smakołyków - ciasta, lemoniady, pieczonej kiełbaski i domowej kapusty.
Na zakończenie pikniku rodzinno-sportowego Małgorzata Cepek wicestarosta siedlecki, Marek Gorzała wiceprzewodniczący Rady Powiatu i Anna Hołownia dyrektor SOSW w Stoku Lackim wręczyli uczniom oraz zaproszonym gościom medale, upominki i dyplomy.
Organizatorzy dziękują: Fundacji Kultura i Historia Marii Zawadzkiej, firmie AgrolPasz Tobiasza Lewickiego, sieci Selgros oraz Piekarni Jońscy w Suchożebrach za wsparcie, bezinteresowną pomoc i za hojność.

AKTUALNOŚCI

  • „Spotkania z muzyką 2024” – podsumowanie

    „Muzyka jest wiecznym elementem życia” - Johann Sebastian Bach

    czytaj więcej
  • Warsztaty ceramiczne w Arche w Siedlcach

    W drugim półroczu mijającego roku szkolnego uczennice klasy VIIIB udały się w niezapomnianą podróż w świat sztuki i rzemiosła. Dzięki Fundacji Leny Grochowskiej działającej w Arche w Siedlcach dziewczęta odkrywały tajemnice formowania gliny oraz szkliwienia, malowania i zdobienia ceramiki podczas dziesięciu zajęć warsztatowych.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa stron internetowych