Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Przez życie z AAC
Przez życie z AAC
 

Przez życie z AAC

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie, jak co roku czynnie włączyli się w obchody  miesiąca osób niemówiących, które w tym roku obchodzimy  pod hasłem „Przez życie z AAC”.

W ramach obchodów zostały zorganizowane dwa spotkania. Jedno z uczniami Szkoły Podstawowej oraz z dziećmi z grup przedszkolnych. Podczas wspólnych spotkań  czytaliśmy, śpiewaliśmy i odpowiadaliśmy na zagadki tematyczne z użyciem znaków. Klasy przedstawiały wiersze oraz piosenki z wykorzystaniem metod AAC. Przedstawiono inscenizację wiersza J. Tuwima „ Warzywa ” a także taniec „Jabłuszko”. W grupach przedszkolnych bawiliśmy się z dziećmi wykorzystując znaki przestrzenno - dotykowe, przedmioty rzeczywiste oraz znaki PCS. Nie zabrakło rozwijania sprawczości dzieci podczas zabaw z wykorzystaniem zabawek switchowych. Tradycyjnie, uczestnicy naszych spotkań za swoje komunikacyjne starania – otrzymali pamiątkowe Dyplomy.
 

Szkoła do hymnu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

Dnia 8 listopada 2019 roku w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości.
Rozpoczęto go o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie w montażu słowno-muzycznym z wykorzystaniem pokazu multimedialnego w przystępny i obrazowy sposób przypomnieli czasy, kiedy to przez ponad 123 lata niewoli pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Zakończeniem tego uroczystego apelu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Były to pełne wzruszeń chwile, dzięki którym  pamięć o bohaterach tamtych czasów na zawsze pozostanie
w naszych sercach.

AKTUALNOŚCI

  • Szkoła do hymnu

    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

    czytaj więcej
  • Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW, listopad 2019

    Jak każdego roku dzięki ofiarności pracowników i rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stoku Lackim została zamówiona Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl