Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Przez życie z AAC
Przez życie z AAC
 

Przez życie z AAC

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie, jak co roku czynnie włączyli się w obchody  miesiąca osób niemówiących, które w tym roku obchodzimy  pod hasłem „Przez życie z AAC”.

W ramach obchodów zostały zorganizowane dwa spotkania. Jedno z uczniami Szkoły Podstawowej oraz z dziećmi z grup przedszkolnych. Podczas wspólnych spotkań  czytaliśmy, śpiewaliśmy i odpowiadaliśmy na zagadki tematyczne z użyciem znaków. Klasy przedstawiały wiersze oraz piosenki z wykorzystaniem metod AAC. Przedstawiono inscenizację wiersza J. Tuwima „ Warzywa ” a także taniec „Jabłuszko”. W grupach przedszkolnych bawiliśmy się z dziećmi wykorzystując znaki przestrzenno - dotykowe, przedmioty rzeczywiste oraz znaki PCS. Nie zabrakło rozwijania sprawczości dzieci podczas zabaw z wykorzystaniem zabawek switchowych. Tradycyjnie, uczestnicy naszych spotkań za swoje komunikacyjne starania – otrzymali pamiątkowe Dyplomy.
 
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie 2022
Integracja uczy w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, otwartości, wyrozumiałości i serdeczności dlatego też 12 maja 2022 r. w ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zorganizowano spotkanie integracyjne, w którym wzięły udział grupy przedszkolne z Powiatowego Przedszkola Specjalnego w Stoku Lackim, grupa rewalidacyjno-wychowawcza z SOSW w Stoku Lackim oraz grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola w Stoku Lackim.

AKTUALNOŚCI

  • VIII INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „Wiosenne Inspiracje”

    19 maja 2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiegow Siedlcach odbyła się VIII edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

    czytaj więcej
  • „Polska – nasz kraj”

    „Polska – nasz kraj”. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów  zajęć komunikacji realizowanych z uczniami Szkoły Podstawowej i uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl