Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Przez życie z AAC
Przez życie z AAC
 

Przez życie z AAC

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie, jak co roku czynnie włączyli się w obchody  miesiąca osób niemówiących, które w tym roku obchodzimy  pod hasłem „Przez życie z AAC”.

W ramach obchodów zostały zorganizowane dwa spotkania. Jedno z uczniami Szkoły Podstawowej oraz z dziećmi z grup przedszkolnych. Podczas wspólnych spotkań  czytaliśmy, śpiewaliśmy i odpowiadaliśmy na zagadki tematyczne z użyciem znaków. Klasy przedstawiały wiersze oraz piosenki z wykorzystaniem metod AAC. Przedstawiono inscenizację wiersza J. Tuwima „ Warzywa ” a także taniec „Jabłuszko”. W grupach przedszkolnych bawiliśmy się z dziećmi wykorzystując znaki przestrzenno - dotykowe, przedmioty rzeczywiste oraz znaki PCS. Nie zabrakło rozwijania sprawczości dzieci podczas zabaw z wykorzystaniem zabawek switchowych. Tradycyjnie, uczestnicy naszych spotkań za swoje komunikacyjne starania – otrzymali pamiątkowe Dyplomy.
 

AKTUALNOŚCI

  • Wycieczka do Warszawy - Teatr Guliwer i Akademia Papug

    Tuż przed przerwą świąteczną, tj. 20 grudnia 2019 roku uczniowie udali się na długo oczekiwaną wycieczkę do Warszawy.

    czytaj więcej
  • Koncert kolęd i pastorałek "Kolęda łączy"

    Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Stoku Lackim zaprasza do udziału w Koncercie kolęd i pastorałek "Kolęda łączy", który odbędzie się 28 stycznia 2020 roku w CKiS w Siedlcach.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl