Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Przedstawienie z okazji Dnia Papieskiego
Przedstawienie z okazji Dnia Papieskiego
 

Przedstawienie z okazji Dnia Papieskiego

25 październik 2013

25 października 2013r. odbyło się w naszym Ośrodku przedstawienie pt.: „Czarna Owieczka”. Zostało ono przygotowane przez koło recytatorsko-teatralne z okazji Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku pod hasłem: „Jan Paweł II Papież Dialogu”.

Rolę czarnej owieczki zagrała Estera Solecka, białych jej towarzyszek: Agnieszka Wierzbicka i Anita Kunc. Narratorem był Wojtek Przybyłek. Prezentowana inscenizacja miała na celu podkreślić jak bardzo ważny jest dialog, przebaczenie, wzajemna życzliwość i okazywanie sympatii. Gra aktorów wyrażała także prawdę o tym, że każdy jest wartościowy w oczach Boga i zasługuje na Jego miłość. Po przedstawieniu uczestnicy mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej ukazującej osobę Jana Pawła II jako człowieka dialogu.

Szkoła do hymnu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

Dnia 8 listopada 2019 roku w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości.
Rozpoczęto go o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie w montażu słowno-muzycznym z wykorzystaniem pokazu multimedialnego w przystępny i obrazowy sposób przypomnieli czasy, kiedy to przez ponad 123 lata niewoli pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Zakończeniem tego uroczystego apelu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Były to pełne wzruszeń chwile, dzięki którym  pamięć o bohaterach tamtych czasów na zawsze pozostanie
w naszych sercach.

AKTUALNOŚCI

  • Szkoła do hymnu

    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

    czytaj więcej
  • Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW, listopad 2019

    Jak każdego roku dzięki ofiarności pracowników i rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stoku Lackim została zamówiona Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl