Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Pracowita jesień 2022
Pracowita jesień 2022
 

Pracowita jesień 2022

Wszędzie jesień pełna szeleszczących, wielobarwnych  liści, dorodnych warzyw i owoców bogatych w witaminy. Wszystko to u nas, w naszym sadzie, ogrodzie warzywnym, ośrodkowym  parku.

Jak przystało na prawdziwych gospodarzy dbamy o wszystko i czujemy się za to odpowiedzialni. Zagrabiamy, sortujemy a potem zwozimy na kompostownik opadłe liście.  Właśnie teraz, jesienią liście spadają i spadają więc pracy jest dużo, ale my się pracy nie boimy i tak jak zawsze do ostatniego liścia damy radę!
Oprócz parku pracujemy na działce. Zbieramy warzywa: marchewkę, która w tym roku wyjątkowo nam obrodziła,
a także buraki, pietruszkę, fasolę.  Plony gromadzimy w ośrodkowej piwniczce. Będą one wykorzystywane
w naszej  kuchni do przygotowywania jarzynek i surówek. Oczywiście przydadzą się i nam na zajęcia przysposobienia do pracy. Pod okiem nauczycieli  uczymy się jak dokonywać obróbki wstępnej, jak je przetwarzać
i przechowywać, jak wykorzystywać i w jakiej postaci, aby cieszyć się nimi przez całą zimę. W naszej spiżarce mamy już przetwory z owoców, które zebraliśmy z naszych owocowych drzewek. Są powidła ze śliwek a także smażone jabłka na domową szarlotkę. Oj będzie się działo i na pewno będzie pysznie!!!!
Jak widać nie tylko piękna i kolorowa , ale też  bardzo szczodra jest dla nas jesień. Dziękujemy jej za wszystko czym nas obdarowała!!!!

AKTUALNOŚCI

  • WAKACJE Z AMADEUSZEM

    Już niedługo koniec roku szkolnego i wyczekiwane wakacje. My przygotowywaliśmy się do nich wspólnie z Amadeuszem.

    czytaj więcej
  • III FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ „BOGU NA CHWAŁĘ ”

    III Festiwal piosenki religijnej pt. ,,Bogu na chwałę” odbył się 25 maja 2023 r. Organizatorem było Szkolne Koło Caritas działające w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl