Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Pokaz Mody Ekologicznej 2024
Pokaz Mody Ekologicznej 2024
 

Pokaz Mody Ekologicznej 2024

W naszym Ośrodku działania proekologiczne podejmujemy przez cały rok. W poniedziałek odbył się niekonwencjonalny pokaz mody – POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ. Celem tego nietypowego pokazu było podnoszenie świadomości ekologicznej, propagowanie idei czystego środowiska, zwrócenie uwagi na konieczność segregacji odpadów oraz możliwości tworzenia niesamowitych rzeczy z odpadów.

Dzieci i uczniowie zaprezentowali stroje, które wykonali wspólnie z nauczycielami oraz rodzicami. Kreacje powstały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu, m.in..: worki, kartony, gazety, plastikowe nakrętki, folia, itp. Nasze ekomodelki i ekomodele zaprezentowali swoje „ekokreacje”.  Na chwilę przenieśliśmy się do starożytnego Rzymu, wyruszyliśmy w podróż za ocean, jak również na safari. Za sprawą Księżniczki Lodu odwiedziliśmy świat bajkowy, zobaczyliśmy co ciekawego dzieje się w świecie nowych technologii. Nie zabrakło również kolorowej Pani Wiosny. Dopełnieniami stylizacji były finezyjne nakrycia głowy, biżuteria, torebki z surowców wtórnych.
To była świetna  i pouczająca zabawa.
Nasi uczniowie doskonale sprawdzili się w rolach modelek i modeli, a także udowodnili, że ekologia i moda mogą iść w parze.
Do zobaczenia za rok.

AKTUALNOŚCI

  • Niezapominajki w szkolnym ogródku – podsumowanie konkursu

    W ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki nasze uczennice wzięły udział w konkursie „Niezapominajki w szkolnym ogródku”.

    czytaj więcej
  • Spotkania z małpką Iwoną - podsumowanie

    I to już koniec spotkań z sympatyczną małpką Iwoną.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa stron internetowych