Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Pokaz mody ekologicznej
Pokaz mody ekologicznej
 

Pokaz mody ekologicznej

11 maja w trosce o dobro naszej planety, już po raz piętnasty w Polsce obchodzone jest niezwykle ważne święto, a mianowicie  -  Światowy Dzień  Bez Śmiecenia.
Celem tego święta jest propagowanie prawidłowych zasad segregowania odpadów, promowanie proekologicznych postaw oraz ochrona środowiska. To święto, które należy wspierać z całych sił.

W nawiązaniu do tego święta, 11 MAJA 2021 r. w naszym Ośrodku zorganizowano niekonwencjonalny pokaz mody ekologicznej „Wiosna – Lato 2021”. Uczniowie  prezentowali stroje wykonane przy pomocy nauczycieli z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. Małe modelki i modele prezentowali na szkolnym wybiegu swoje „ekokreacje”.
Na pokazie można było zobaczyć ekologiczny strój  sportowy, wieczorowo-wizytowy, koktajlowy, codzienny, itp. Ciekawym dodatkiem do stylizacji były finezyjne nakrycia głowy oraz biżuteria wykonana  z surowców wtórnych.
Za występ w pokazie mody ekologicznej i zaprezentowanie swojego stroju uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. To była świetna zabawa. Gratulujemy pomysłowości i oryginalności projektantom mody. Wiemy jedno – Wasza kreatywność nie zna granic! Do zobaczenia za rok!

AKTUALNOŚCI

  • Niezapominajki w szkolnym ogródku

    Nasza placówka wzięła udział w konkursie „Niezapominajki w szkolnym ogródku” zorganizowanym przez Polski Klub Ekologiczny OM Koło „Podlasie” w Siedlcach i Bibliotekę Pedagogiczną im. H. Radlińskiej w Siedlcach.

    czytaj więcej
  • Dzień bez komputera z małpką Iwoną

    W ramach obchodów „Światowego dnia bez komputera” w klasie VIIIB odbyły się rozmowy  na temat komputera i Internetu.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa stron internetowych