Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Podsumowujący Apel Wychowawczy w Internacie
Podsumowujący Apel Wychowawczy w Internacie
 

Podsumowujący Apel Wychowawczy w Internacie

Dnia 19 czerwca w internacie odbył się apel wychowawczy podsumowujący rok pracy dzieci i młodzieży, jak i ich zachowanie. Z racji zbliżających się wakacji nauczyciele przygotowali dla wychowanków grup szereg zabaw w plenerze, mających na celu uczulić dzieci na zachowanie ostrożności i bezpieczeństwa podczas wakacji, jak i wskazać na piękno polskiego krajobrazu.

Zadania zostały przygotowane pod kątem możliwości i zainteresowań wychowanków. Chłopcy zajmowali się poszukiwaniem pożytecznych mrówek, obliczali przybliżony wiek okolicznych drzew, poszukiwali skarbu piratów ukrytego w piasku na dnie wiaderka z wodą. Dzięki lornetce mogli odczytać hasło proszących o pomoc górskich turystów, umieszczone na oddalonym drzewie. Świetnie poradzili sobie także z rozłożeniem namiotu. Dziewczęta wykonały „widoczek” z żywych kwiatów zamknięty pod taflą kawałka szkła, jak i namiastkę morza ukrytą w słoiku, wykorzystując piasek, kamyki i muszle. Zrobiły łódki techniką origami i wypuściły je w jezioro przygotowane w misce wody. Doskonale poradziły sobie z wyborem akcesoriów na plażę. Uwieńczeniem apelu było podsumowanie aktywności wychowanków związanej z wymogami systemu wychowawczego, jak i ognisko na którym upiekliśmy wiele pysznych kiełbasek.

AKTUALNOŚCI

  • Dzień Edukacji Narodowej 2019

    Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników naszego Ośrodka na uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, które odbędą się w piątek 11 paźdniernika o godzinie 10:00.

    czytaj więcej
  • Wycieczka do siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Siedlcach

    7 października 2019 roku uczniowie klasy IIIA Pdp i III B Pdp  wzięli udział w wycieczce do  siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Siedlcach.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl