Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

„Podróże małe i duże” – Zlot Drużyn „NS” w Sokołowie Podlaskim
„Podróże małe i duże” – Zlot Drużyn „NS” w Sokołowie Podlaskim
 

„Podróże małe i duże” – Zlot Drużyn „NS” w Sokołowie Podlaskim

W dniach 24-26 listopada  w Sokołowie Podlaskim odbył się IX Ogólnopolski Zlot Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku.

W piątek wieczorem starsi zlotowicze wybrali się do Ośrodka Kultury na film „Listy do M 3”, zaś najmłodsi korzystali z Sali Zabaw Yunavi. Dzień zakończył się uroczystym kominkiem. Zebrani obejrzeli krótką prezentację o Ameryce Północnej. Kadra zlotu przebrana za przedstawicieli krajów Ameryki Północnej poprowadziła turniej wiedzy o USA, Meksyku i Kanadzie. Na kominku nie zabrakło pląsów i harcerskich piosenek. Na koniec obrzędowo zawiązano harcerski krąg.
Sobota rozpoczęła się wizytą gości z Wioski Indiańskiej „Fort Hantaio”. Ubrani w przepiękne indiańskie stroje zapoznali zlotowiczów ze zwyczajami, obrzędami, tańcami i życiem codziennym Indian. Następnie uczestnicy podzieleni na trzy grupy wzięli udział w warsztatach: malowanie twarzy, wykonanie pióropusza, sprawnościowe zabawy indiańskie. Po obiedzie w Restauracji Bulwar wszyscy udali się na grę terenową „Guacamole z tomahawkiem i koltem”. Wieczorem zlotowicze wraz z opiekunami wzięli udział we Mszy świętej. Kolejną sobotnią atrakcją była andrzejkowa harcoteka prowadzona przez DJ Bartka. Podczas niej uczestnicy wymieniali w BANKU zdobyte podczas gry terenowej złoto na watę cukrową.
Zlot zakończył niedzielny apel, podczas którego drużyny otrzymały statuetki oraz upominki.


AKTUALNOŚCI

  • WAKACJE Z AMADEUSZEM

    Już niedługo koniec roku szkolnego i wyczekiwane wakacje. My przygotowywaliśmy się do nich wspólnie z Amadeuszem.

    czytaj więcej
  • III FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ „BOGU NA CHWAŁĘ ”

    III Festiwal piosenki religijnej pt. ,,Bogu na chwałę” odbył się 25 maja 2023 r. Organizatorem było Szkolne Koło Caritas działające w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl