Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Piknik Rodzinny „ Dla Niepodległej”
Piknik Rodzinny „ Dla Niepodległej”
 

Piknik Rodzinny „ Dla Niepodległej”

Za nami IV Piknik Rodzinny, tym razem pod hasłem „Dla Niepodległej” zorganizowany na terenie naszej szkoły 6  czerwca 2018 r.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnieni dyrektorzy: Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim, Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stoku Lackim i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach oraz proboszcz parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Siedlcach - ks. Prałat Kazimierz Niemirka, przedstawiciele lokalnych mediów, dziadkowie, rodzice i rodzeństwo naszych uczniów.
W tym roku na pikniku towarzyszyli nam żołnierze V Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Brygady Saperów. Spotkanie odbyło się w miłej, podniosłej atmosferze, którą podkreślały biało-czerwone barwy. Piknik miał na celu poznawanie tradycji naszej małej Ojczyzny – Ośrodka w Stoku Lackim. W programie był pokaz taneczny do walca z „Nocy i Dni” w wykonaniu uczniów klasy I Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim, „Bajka o Stoku Lackim”, pieśni patriotyczne oraz wiersz w wykonaniu dziadka pt. „Katechizm polskiego dziecka – Co kochać?” i przedstawienie teatralne przygotowane przez naszych uczniów. Ważnym punktem naszego spotkania było poświęcenie nowego samochodu, który został zakupiony z dofinansowania ze środków PFRON i służył będzie naszej społeczności szkolnej. Dla uczestników pikniku zorganizowano sztafetę pokoleniową i wiele innych atrakcji m.in.: zabawy z animatorem kultury, pokazy baniek mydlanych i dmuchany zamek. Piknikowy poczęstunek przygotowali rodzice uczniów. Zapraszamy na następny piknik w przyszłym roku.

AKTUALNOŚCI

 • Dzień Edukacji Narodowej 2021

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
  w Stoku Lackim pragną złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły!


  czytaj więcej
 • Powitanie Jesieni 2021

  Dzisiaj do naszego Ośrodka w przepięknej oprawie muzycznej „Cztery pory roku - jesień” A. Vivaldiego, zawitała kolorowa Pani Jesień z koszem pełnym niespodzianek oraz listą zadań do wykonania.

  czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl