Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Pierwszy Integracyjny Bal Karnawałowy w Zespole Oświatowym w Pruszynie
Pierwszy Integracyjny Bal Karnawałowy w Zespole Oświatowym w Pruszynie
 

Pierwszy Integracyjny Bal Karnawałowy w Zespole Oświatowym w Pruszynie

We wtorek 26 lutego 2019r. uczniowie klasy I, II, IV ze szkoły podstawowej i grupa przedszkolna „Limonki” z naszego Ośrodka uczestniczyła w Pierwszym Integracyjnym Balu Karnawałowym zorganizowanym przez uczniów klasy „O” z Zespołu Oświatowego w Pruszynie.

Spotkanie odbyło się w udekorowanej sali gimnastycznej. Wystrój jej wprowadził w radosny nastrój i zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy, zgromadzeni z wielką ochotą rozpoczęli pląsy. Były zabawy ruchowe przy muzyce, zabawa z chustą Klanzy, „pociąg”, „kaczuszki” itp. Atrakcją dla dzieci podczas spotkania były m. in. konkursy z balonami, puszkami, malowanie twarzy – dzieci z radością ustawiały się w kolejce, by na ich twarzach mogły pojawić się motylki, kwiatki, słoneczka i wiele innych ozdób. Wspólne zabawy połączone były z warsztatami plastycznymi, podczas których uczniowie samodzielnie ozdabiali karnawałowe maski. W trakcie imprezy można było zjeść kanapki lub coś słodkiego. Nie zabrakło ciast, faworków, wafli, ciastek itp.
Dodatkowym punktem pobytu było zwiedzanie szkoły. Wizyta umożliwiła uczniom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego spotkania.
Z ramienia naszego Ośrodka spotkanie zorganizowały panie: R. Seroczyńska, M. Krystowska, B. Frankowska, B. Mucha.
VIII Zimowy Zjazd Integracyjny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim 15-17 lutego 2019
VIII Zimowy Zjazd Integracyjny rozpoczął się w piątek 15 lutego tradycyjnym przemarszem do świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Stoku Lackim. W korowodzie oświetlonym pochodniami maszerowali uczniowie Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Łosic, Węgrowa, Oświęcimia, Łodzi i Stoku Lackiego, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 111 w Warszawie, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego w Sandomierzu oraz uczniowie Zespołu Szkół w Łosicach.

AKTUALNOŚCI

  • Bal karnawałowy 2019

    Tłusty czwartek w Specjalnym Ośrodku w Stoku Lackim obchodzony jest dosyć hucznie - jako podsumowanie karnawału urządzono uroczysty bal.

    czytaj więcej
  • ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU 2019

    W ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu, nasza placówka wspólnie z kinem „ Helios” i Galerią „Siedlce” zaprasza na V integracyjne spotkanie, które odbędzie się 3 kwietnia 2019 r.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl