Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Pierwszy Integracyjny Bal Karnawałowy w Zespole Oświatowym w Pruszynie
Pierwszy Integracyjny Bal Karnawałowy w Zespole Oświatowym w Pruszynie
 

Pierwszy Integracyjny Bal Karnawałowy w Zespole Oświatowym w Pruszynie

We wtorek 26 lutego 2019r. uczniowie klasy I, II, IV ze szkoły podstawowej i grupa przedszkolna „Limonki” z naszego Ośrodka uczestniczyła w Pierwszym Integracyjnym Balu Karnawałowym zorganizowanym przez uczniów klasy „O” z Zespołu Oświatowego w Pruszynie.

Spotkanie odbyło się w udekorowanej sali gimnastycznej. Wystrój jej wprowadził w radosny nastrój i zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy, zgromadzeni z wielką ochotą rozpoczęli pląsy. Były zabawy ruchowe przy muzyce, zabawa z chustą Klanzy, „pociąg”, „kaczuszki” itp. Atrakcją dla dzieci podczas spotkania były m. in. konkursy z balonami, puszkami, malowanie twarzy – dzieci z radością ustawiały się w kolejce, by na ich twarzach mogły pojawić się motylki, kwiatki, słoneczka i wiele innych ozdób. Wspólne zabawy połączone były z warsztatami plastycznymi, podczas których uczniowie samodzielnie ozdabiali karnawałowe maski. W trakcie imprezy można było zjeść kanapki lub coś słodkiego. Nie zabrakło ciast, faworków, wafli, ciastek itp.
Dodatkowym punktem pobytu było zwiedzanie szkoły. Wizyta umożliwiła uczniom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego spotkania.
Z ramienia naszego Ośrodka spotkanie zorganizowały panie: R. Seroczyńska, M. Krystowska, B. Frankowska, B. Mucha.

AKTUALNOŚCI

  • Dzień Praw Zwierząt

    22 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Prawa Zwierząt. Dzień ten został ustanowiony przez Klub Gaja na pamiątkę przyjęcia przez polski Sejm Ustawy o ochronie zwierząt, a stało się to właśnie 22 maja 1997 roku.

    czytaj więcej
  • Zainspirowani wiosną - VI edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”

    21 maja 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się VI edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl