Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Pierwszy Festiwal Pieśni Religijnej w Stoku Lackim
Pierwszy Festiwal Pieśni Religijnej w Stoku Lackim
 

Pierwszy Festiwal Pieśni Religijnej w Stoku Lackim

21 czerwca 2017r. w SOSW odbyła się uroczysta Msza Św. na zakończenie roku szkolnego. Eucharystię odprawiali neoprezbiterzy: ks. Jakub Przygrodzki i ks. Łukasz Krasucki oraz ks. Maciej Majek ojciec duchowny WSD w Siedlcach. Dużym wzruszającym przeżyciem było uroczyste błogosławieństwo udzielone uczestnikom Eucharystii przez neoprezbiterów.
W tym dniu również odbył się Pierwszy Festiwal Piosenki Religijnej w naszym Ośrodku koordynowany przez Szkolne Koło Caritas.

W festiwalu wystąpili: Maja Izdebska z siostrami Dobrusią i Weroniką, Mateusz Chojecki z Mamą, Michał Wójtowicz, p. Maria Prekurat z wychowankami: Marianną Trębicką, Sylwią Kruk, Anitą i Justyną Skolimowską, Lilianą Kowalczyk, Justyną Sulej, Pauliną Prządką, Natalią Jurzyk, Wiolettą Borkowską, Emilią Chacińską, Magdaleną Michałowską, Aleksandrą Zbieć, Norbert Prochenka.
Gościnnie występy uczniów urozmaicała schola z Katolickiego Gimnazjum w Siedlcach pod opieką s. Bogusławy Gos.
Modlitwa, śpiew, upominki, poczęstunek a przede wszystkim miła atmosfera i bardzo dobra zabawa towarzyszyła wszystkim uczestnikom.

AKTUALNOŚCI

  • 2 kwietnia 2024 r. - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    W ramach obchodów Światowego DniaŚwiadomości Autyzmu nasza placówka organizuje jubileuszową X-tą edycję konkursu plastycznego pt. „Kocham, myślę, czuję… na niebiesko”.

    czytaj więcej
  • Walentynki 2024

    14 lutego to fantastyczny dzień w kalendarzu. Wszyscy wiedzą, że właśnie wtedy obchodzimy święto zakochanych. Zawsze staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Kultywujemy tradycję miłości, przyjaźni i szacunku do drugiego człowieka.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl