Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

"Niezwykłe życie" - niezwykła wystawa fotograficzna
"Niezwykłe życie" - niezwykła wystawa fotograficzna
 

"Niezwykłe życie" - niezwykła wystawa fotograficzna

Wystawa „Niezwykłe życie” została zorganizowana w ramach obchodów XXV Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Na wystawie zostały zaprezentowane zdjęcia uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Stoku Lackim,  wykonane podczas zajęć szkolnych.  Fotografie uzupełniają krótkie charakterystyki osób na nich przedstawionych, ponieważ nie są to postacie anonimowe – to dzieci i młodzież, które tworzą naszą lokalną społeczność i chcą w niej jak najpełniej uczestniczyć.  Mistrzowsko podpatrzone przez panią fotograf Agnieszkę Król sytuacje zwykłego -  niezwykłego funkcjonowania ilustrują codzienność naszych wychowanków. W kadrze obiektywu uwiecznione zostały spojrzenia, wyraz twarzy, działania małych rączek, czynności pracy podejmowane przez dorosłych wychowanków. Tym, którzy będą umieli spojrzeć na nie sercem, powiedzą więcej, niż dałoby się to wyrazić słowami.
    Osoby z niepełnosprawnością nie mają zwykłego życia. Deficyty, które są wpisane w ich egzystencję wyznaczyły określona ścieżkę edukacji i terapii. Nie oznacza to jednak wcale, że jest to życie odrealnione czy pozbawione sensu. Każdy zwyczajny dzień to zdobywanie nowych doświadczeń, odkrywanie swoich możliwości, doświadczanie sukcesów
i porażek, cieszenie się obecnością rówieśników, rodzeństwa, rodziców i nauczycieli.
    Obecność wśród nas osób z niepełnosprawnością ubogaca nasze życie i pomaga spojrzeć głębiej na rzeczywistość: nie przez pryzmat ciągłego zabiegania w pogoni za tym, co nam wydaje się najważniejsze, ale przez pryzmat wartości uniwersalnych, bo przecież  „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, dobrze widzi się tylko sercem”. I to właśnie sprawia, że ich życie, chociaż zwyczajne, stało się niezwykłe.

AKTUALNOŚCI

  • WAKACJE Z AMADEUSZEM

    Już niedługo koniec roku szkolnego i wyczekiwane wakacje. My przygotowywaliśmy się do nich wspólnie z Amadeuszem.

    czytaj więcej
  • III FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ „BOGU NA CHWAŁĘ ”

    III Festiwal piosenki religijnej pt. ,,Bogu na chwałę” odbył się 25 maja 2023 r. Organizatorem było Szkolne Koło Caritas działające w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl