Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Niecodzienna lekcja historii
Niecodzienna lekcja historii
 

Niecodzienna lekcja historii

„Ocalone z transportów Dzieci Zamojszczyzny” to tytuł wystawy prezentowanej w Gminnym Ośrodku Kultury w Stoku Lackim. Jej autorką jest dr Beata Kozaczyńska z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

W zamyśle autorki i jednocześnie kurator wystawy, było przypomnienie losów dzieci wysiedlonych z Zamojszczyzny, wywożonych w bydlęcych i towarowych wagonach do różnych miejscowości w dystrykcie warszawskim. Dwa z sześciu „transportów śmierci” dotarły do stacji kolejowych w Siedlcach i Mrozach.
13 listopada b.r. uczniowie naszej placówki mieli okazję obejrzeć tę poruszającą wystawę i wysłuchać prelekcji przygotowanej przez panią Bogusławę Gorzałę. To była dla nas cenna lekcja historii. Dziękujemy!

AKTUALNOŚCI

  • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

    czytaj więcej
  • Wycieczka do Sejmu i Senatu RP 2019

    18 czerwca 2019r. uczniowie Szkoły PdP z p. dyr. A. Hołownią oraz nauczycielkami: p. B. Frankowską, p. M. Krystowską, p. M. Grzegorek wzięli udział w wycieczce do Warszawy. W planach było zwiedzanie Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl