Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2017
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2017
 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2017

W przeddzień 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej placówki zebrali się na uroczystym apelu.

Uroczystość rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu. Staliśmy na baczność, zachowując powagę i spokój, bo oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie.
Następnie podczas krótkiej prezentacji multimedialnej przypomnieliśmy sobie barwy i symbole narodowe oraz znaczenie dnia 11 listopada. Wspólnie odśpiewaliśmy kilka pieśni patriotycznych, które niegdyś zagrzewały Polaków do walki o wolność. Kolejnym punktem programu były zajęcia plastyczne.  Wszyscy przystąpiliśmy do wykonania flagi lub godła Polski, które później mogliśmy podziwiać na przygotowanej wystawie.
Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy młodych Polaków i kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń. Obowiązkiem rodziny i szkoły jest pielęgnowanie tradycji narodowych, co czynimy, na co dzień i od święta.

AKTUALNOŚCI

  • Dzień Praw Zwierząt

    22 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Prawa Zwierząt. Dzień ten został ustanowiony przez Klub Gaja na pamiątkę przyjęcia przez polski Sejm Ustawy o ochronie zwierząt, a stało się to właśnie 22 maja 1997 roku.

    czytaj więcej
  • Zainspirowani wiosną - VI edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”

    21 maja 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się VI edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl