Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Misterium wielkopostne 2018
Misterium wielkopostne 2018
 

Misterium wielkopostne 2018

Dnia 22 marca 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim miało miejsce przedstawienie wielkopostne pt: „Modlitwa w Getsemani”. Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy, jak i Gimnazjum.

Pani wicedyrektor Ośrodka Anna Mościcka przywitała licznie zebranych gości, w tym  rodziców naszych podopiecznych, jak i zaprzyjaźnionych kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej nawiązując  w kilku słowach do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Sam występ  był dla naszych „aktorów”  wyjątkowym przeżyciem . Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu, spotkanie z apostołami, zdrada  Judasza, a następnie pojmanie Nazarejczyka  dostarczyło  zarówno im, jak i odbiorcom wiele wzruszeń i  smutku.
Droga Krzyżowa Jezusa ukazywała symboliczne, ale jakże prawdziwe wydarzenia, które rozgrywały się niespełna 2000 lat temu. Umęczony Jezus wziął krzyż na swe ramiona, aby upaść trzykrotnie pod jego ciężarem. W czasie drogi na Golgotę Chrystus spotkał  zasmuconą matkę, płaczące niewiasty, Szymona z Cyreny, jak i Weronikę, która otarła mu Jego zmęczoną twarz. U końca swej drogi spotkał współczesnego, chorego chłopca, do którego w swoim cierpieniu pierwszy wyciągnął rękę.
Odgłosy przybijania do krzyża, jak i sam krzyż  usytuowany na Golgocie był punktem kulminacyjnym przedstawienia. To wtedy wszystko się wykonało…Jezus umarł za nasze grzechy…aby po trzech dniach tryumfować,  Zmartwychwstać. Jezus ukazał się wszystkim na tle góry usłanej białymi kwiatami, z piękną  chorągwią symbolizującą  jego zwycięstwo nad śmiercią.
Uwieńczeniem przedstawienia  była wspólnie wykonana pieśń  pt: „ Przyjmijcie moc”, a wyśpiewane  dobitnie „Alleluja” świadczyło o radości i z pewnością udanym występie.
W przedstawieniu uczestniczyli: Wojciech Przybyłek-Jezus Chrystus, Anita Kunc-Anioł, Krzysztof Iwański, Kamil Końca  - Apostołowie, Tomasz Dymowski , Mateusz Chojecki- Żołnierze, Mateusz Chojecki- Judasz, Patrycja Pachuta- Matka Boska, Emilia Chacińska- Święta Weronika, Aleksandra Zbieć, Justyna Skolimowska – płaczące niewiasty, Mariusz Sprzączek- Szymon z Cyreny, Michał Jastrzębski-chory chłopiec oraz Magda Michałowska i Marzena Bilińska.
Przedstawienie przygotowały i czuwały nad jego prawidłowym przebiegiem : siostra Katarzyna Balcerzak, Olga Nasiłowska i Magdalena Szczepaniak, nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim.

AKTUALNOŚCI

  • „Niech żyje Bal Karnawałowy 2023!”

    W czwartek, 2 lutego odbył się w naszym ośrodku doroczny bal karnawałowy. W zabawie tanecznej uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i szkoły przysposabiającej do pracy oraz przedszkolaki i uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

    czytaj więcej
  • Kolędowanie w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach

    Dnia 25 stycznia, na zaproszenie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach uczniowie klasy III, IV i VI wzięli udział w Jasełkach i wspólnym kolędowaniu.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl