Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

 

Mikołajki

Dnia 5 grudnia 2012 r. odbyło się w SOSW w Stoku Lackim spotkanie z Mikołajem. W Mikołajkach udział wzięli klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego oraz rodzice  wielu wychowanków.

Organizatorzy imprezy przygotowali dla dzieci oraz rodziców wiele atrakcji: zagadki, konkursy, zabawy, piosenki. Nowościa było to, że każda z internackich grup wychowawczych przygotowała na spotkanie z Mikołajem  swój krótki program artystyczny. Były to inscenizacje oraz piosenki. Impreza przebiegała w serdecznej oraz rodzinnej atmosferze. Wychowankowie wraz z rodzcami wykazali duże zaangażowanie w przygotowany przez organizatorów program imprezy biorąc w nim aktywny udział. Klerycy z WSD angażowali obecnych do zespołowego śpiewania. Mikołaj wręczył wszystkim wychowankom Ośrodka pięknie opakowane paczki o zróżnicowanej zawartości w zależności od wieku i zainteresowań dzieci.
Organizatorzy:
Halina Urban,
Maria Prekurat.

Szkoła do hymnu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

Dnia 8 listopada 2019 roku w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości.
Rozpoczęto go o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie w montażu słowno-muzycznym z wykorzystaniem pokazu multimedialnego w przystępny i obrazowy sposób przypomnieli czasy, kiedy to przez ponad 123 lata niewoli pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Zakończeniem tego uroczystego apelu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Były to pełne wzruszeń chwile, dzięki którym  pamięć o bohaterach tamtych czasów na zawsze pozostanie
w naszych sercach.

AKTUALNOŚCI

  • Szkoła do hymnu

    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

    czytaj więcej
  • Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW, listopad 2019

    Jak każdego roku dzięki ofiarności pracowników i rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stoku Lackim została zamówiona Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl