Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC AAC - ”Wspólnie przełamując milczenie”
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC AAC - ”Wspólnie przełamując milczenie”
 

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC AAC - ”Wspólnie przełamując milczenie”

W bieżącym roku szkolnym z uwagi na procedury postępowania związane z zachowaniem bezpieczeństwa w związku z Covid 19, nie było apelu podsumowującego działania naszych uczniów.

Nauczyciele w klasach wspólnie z uczniami opracowywali wiersze, piosenki, filmiki związane z propagowaniem alternatywnych metod komunikacji. Rozwijano umiejętności  aktywnego udziału podczas czytania uczestniczącego. Rozwijano słownik bierny i czynny z wykorzystaniem piosenek o tematyce jesiennej oraz prezentacji multimedialnych zawierających znaki. W dziećmi w przedszkolu budowano wspólne pole uwagi, kontakt wzrokowy oraz prowadzono zabawy o charakterze naprzemienności. Proponowano zabawy do inicjowania kontaktu, dokonywania wyboru i naprzemiennego uczestnictwa w interakcji. Dawanie możliwości wyboru daje poczucie niezależności oraz sprawstwa. Daje możliwość rozwijania  umiejętności komunikacyjnych.

Wspominając - zapraszamy do obejrzenia prezentacji miesiąca aac w naszej szkole.

Poniżej dostępna do pobrania prezentacja zdjęć z miesiąca AAC w formacie pdf:

Europejski tydzień autyzmu 2020 - podsumowanie akcji

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w pierwszym tygodniu grudnia. Święto zostało zainicjowane przez Parlament Europejski, który w 1996 roku uchwalił Kartę Praw Osób z Autyzmem. Głównym celem tego szczególnego tygodnia jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy społeczeństwu na temat autyzmu, uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób nim dotkniętych a także poprawienie dostępu do świadczeń dla osób związanych ze spektrum autyzmu.Dziękujemy wszystkim dzieciom, uczniom i nauczycielom za aktywny udział w tegorocznej akcji pt.:
„Pokochaj autyzm”. Myśl przewodnia pokazuje, jak ważna jest w podejściu do autyzmu miłość i akceptacja.  
Tylko pełna akceptacja, zrozumienie dziecka, tolerancja i otwarcie się na jego potrzeby jest najlepszym przepisem na sukces. Każde dziecko z autyzmem jest inne, wyjątkowe.
Zapraszamy do obejrzenia niebieskiej fotogalerii, która odzwierciedla to, co robiliśmy w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Autyzmu.

AKTUALNOŚCI

  • Europejski tydzień autyzmu 2020 - podsumowanie akcji

    Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w pierwszym tygodniu grudnia. Święto zostało zainicjowane przez Parlament Europejski, który w 1996 roku uchwalił Kartę Praw Osób z Autyzmem. Głównym celem tego szczególnego tygodnia jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy społeczeństwu na temat autyzmu, uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób nim dotkniętych a także poprawienie dostępu do świadczeń dla osób związanych ze spektrum autyzmu.

    czytaj więcej
  • Krok w dorosłość – 18 urodziny Emilii

    30 listopada 2020 r. w Szkole Przysposabiającej do Pracy odbyła się miła uroczystość. Nasza uczennica, pierwszoklasistka Emilia, świętowała swoje 18 Urodziny.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl