Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Majowe Święta
Majowe Święta
 

Majowe Święta

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze biel jest i czerwień…”

Wszyscy znamy wiersz Czesława Janczarskiego, chętnie cytowany zwłaszcza w tych dniach. Majowe święta, to nie tylko 1maja – Międzynarodowe Święto wszystkich ludzi pracy, ale przede wszystkim 2 Maja - Dzień Flagi Państwowej oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie najstarszych klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy poświęcili dużo czasu i uwagi na przygotowanie odpowiedniej oprawy patriotycznej tych ważnych w historii Rzeczypospolitej Polskiej Dni. Zwieńczeniem działań uczniów był uroczysty apel SPP  w dniu 4 maja - podsumowujący treści utrwalane na zajęciach szkolnych. Rozpoczęliśmy uroczystym odśpiewaniem Hymnu państwowego. Były plansze i informacje o symbolach narodowych, które przekazywali nauczyciele, uczennica klasy IIIC – Julia - odczytywała wiersze patriotyczne, zaprezentowano szeroki wybór prac plastycznych młodzieży.
A na zakończenie apelu atrakcją była „biało-czerwona” sesja zdjęciowa wszystkich uczestników, która wywołała uśmiechy na twarzach. Bo przecież Majowe Dni, to dla Polaków bardzo radosne dni...

„Witaj Maj, Trzeci Maj, u Polaków – błogi raj! …”
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie 2022
Integracja uczy w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, otwartości, wyrozumiałości i serdeczności dlatego też 12 maja 2022 r. w ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zorganizowano spotkanie integracyjne, w którym wzięły udział grupy przedszkolne z Powiatowego Przedszkola Specjalnego w Stoku Lackim, grupa rewalidacyjno-wychowawcza z SOSW w Stoku Lackim oraz grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola w Stoku Lackim.

AKTUALNOŚCI

  • VIII INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „Wiosenne Inspiracje”

    19 maja 2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiegow Siedlcach odbyła się VIII edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

    czytaj więcej
  • „Polska – nasz kraj”

    „Polska – nasz kraj”. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów  zajęć komunikacji realizowanych z uczniami Szkoły Podstawowej i uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl