Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Listopadowa wycieczka do Warszawy
Listopadowa wycieczka do Warszawy
 

Listopadowa wycieczka do Warszawy

9 listopada 2023 roku klasyIIIB, C, D Szkoły Przysposabiającej do Pracy udały się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym miejscem jakie zwiedziliśmy była Filharmonia Narodowa. Nasz przewodnik Pan Tymoteusz przepięknie opowiadał nam o historii tego miejsca oraz aktualnym funkcjonowaniu. Mieliśmy możliwość zobaczyć małą i dużą salę koncertową, korytarze z garderobami muzyków i innymi sekretnymi miejscami do przechowywania instrumentów. Niezwykłą atrakcją okazała się możliwość krótkiej obserwacji próby generalnej orkiestry przed koncertem. Było to duże przeżycie. Nasze spotkania z muzykami Filharmonii na terenie naszego ośrodka będą nam przypominały wizytę w tym niezwykłym miejscu. Kolejnym punktem na naszej trasie był  Grób Nieznanego Żołnierza. Udało nam się zobaczyć przygotowania do obchodów święta 11-go Listopada. Żołnierskie próby, różne formacje wojsk, poczty sztandarowe, przemarsze, zmiana warty….wszystko to było niesamowite. Wypełniając patriotyczny obowiązek w tym szczególnym miejscu uczciliśmy chwilą ciszy pamięć poległych za naszą wolność, zapaliliśmy symboliczny biało-czerwony znicz. Wyciszeniruszyliśmy dalej. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w „Akademii Piekarza” i uczestnictwo w warsztatach piekarniczych. Tu poznaliśmy cały proces przygotowywania ciasta na maślane bułeczki i pizzę. Dużym wyzwaniem okazało się samodzielne ich przygotowanie oraz  skomponowanie autorskiej pizzy. Były różyczki, ślimaki, warkocze, supełki wśród bułeczek oraz pizze z ulubionymi dodatkami. Czekając na wypiek zaproponowano nam ciekawy film edukacyjnynawiązujący do warsztatów oraz zwiedzanie połączone z obserwacją procesu pieczenia chlebai pracy piekarzy. Przyszedł czas na posiłek, którym była własnoręcznie skomponowana pizza, a pachnące maślane bułeczki zabraliśmy do domu.
Był to wspaniały dzień pełen wielu doznań  muzycznych,  smakowych,  zapachowych, ale też dzień  zadumy
i powagi. Wszystko to spowodowało , że był niezwykły i na długo zostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wycieczki:

Film

AKTUALNOŚCI

  • Niezapominajki w szkolnym ogródku

    Nasza placówka wzięła udział w konkursie „Niezapominajki w szkolnym ogródku” zorganizowanym przez Polski Klub Ekologiczny OM Koło „Podlasie” w Siedlcach i Bibliotekę Pedagogiczną im. H. Radlińskiej w Siedlcach.

    czytaj więcej
  • Dzień bez komputera z małpką Iwoną

    W ramach obchodów „Światowego dnia bez komputera” w klasie VIIIB odbyły się rozmowy  na temat komputera i Internetu.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa stron internetowych