Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

„Królewska” wycieczka do Warszawy
„Królewska” wycieczka do Warszawy
 

„Królewska” wycieczka do Warszawy

Koniec roku 2015 obfitował w różnego rodzaju atrakcje i wycieczki w naszym Ośrodku, jedną z nich była bardzo ciekawa wycieczka do Warszawy i Niepokalanowa.

Pod opieką wychowawców: Jarka Ługowskiego, Katarzyny Sosnowskiej i Krzysztofa Kowala, uczniowie grup wychowawczych internatu wybrali się do Zamku Królewskiego w Warszawie, gdzie sami mogli poczuć się jak „królowie” podziwiając komnaty i eksponaty, z czasów gdy Polska była Królestwem. Kolejnym punktem wycieczki było dokładne zapoznanie ze Stadionem Narodowym i jego tajemnicami. Nasi wychowankowie byli pod ogromnym wrażeniem miejsca, w którym w czasach obecnych można okazywać swój patriotyzm – kibicując polskiej drużynie. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Św. Maksymiliana Kolbe i franciszkańską Straż Pożarną w Niepokalanowie, by znów powrócić do Warszawy. W magicznej atmosferze zapadającego zmroku, gościliśmy w Wilanowskim Pałacu a właściwie w jego niesamowitym Królewskim Ogrodzie Światła, z zapartym tchem podziwiając pokazy światło – dźwięk i kolorowe iluminacje…
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie 2022
Integracja uczy w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, otwartości, wyrozumiałości i serdeczności dlatego też 12 maja 2022 r. w ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zorganizowano spotkanie integracyjne, w którym wzięły udział grupy przedszkolne z Powiatowego Przedszkola Specjalnego w Stoku Lackim, grupa rewalidacyjno-wychowawcza z SOSW w Stoku Lackim oraz grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola w Stoku Lackim.

AKTUALNOŚCI

  • VIII INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „Wiosenne Inspiracje”

    19 maja 2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiegow Siedlcach odbyła się VIII edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

    czytaj więcej
  • „Polska – nasz kraj”

    „Polska – nasz kraj”. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów  zajęć komunikacji realizowanych z uczniami Szkoły Podstawowej i uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl