Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Siedlce, Podlasie, Anioły” zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce – wręczenie nagród i wystawa w Bibliotece Głównej UP-H
Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Siedlce, Podlasie, Anioły” zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce – wręczenie nagród i wystawa w Bibliotece Głównej UP-H
 

Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Siedlce, Podlasie, Anioły” zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce – wręczenie nagród i wystawa w Bibliotece Głównej UP-H

Uczeń Karol Chmielak  z pracą „ANIOŁ OPIEKUN” otrzymał III nagrodę w kategorii: młodzież 12-17 lat. 

Do konkursu zgłoszono ponadto prace następujących uczniów naszego ośrodka: Marianna Trębicka, Maja Izdebska, Robert Kosowski, Tomasz Wyrębek, Aleksandra Zbieć, Tomasz Dymowski, Mateusz Przesmycki, Paulina Krążała oraz Kuba i Damian Pietrzak, Sebastian Głuchowski, Krystian Misiak / Praca zbiorowa/.

Sekcja Plastyczna pod opieką pań Eli Nowak i Doroty Chudzik była jak zawsze obecna na uroczystym wernisażu
w Bibliotece uniwersyteckiej. Wsparła nas obecnością pani Dyrektor Anna Hołownia. Werdykt Jury odczytał artysta malarz dr Robert Szymani z Katedry Edukacji Artystycznej UP-H. Po czym nastąpiło wręczenie nagród i wyróżnień przez Wiceprezydent Miasta Siedlce panią Annę Sochacką. Wystawa była okazją do integracji środowisk placówek osób z niepełnosprawnością z regionu oraz województwa mazowieckiego. Spotkaliśmy naszych dobrych znajomych z zaprzyjaźnionych ośrodków oraz WTZ-tów - z absolwentami naszej szkoły. Było to wzruszające i niezwykle ciepłe spotkanie z obowiązkową sesją fotograficzno – sentymentalną. Wystawa zaciekawia wielorakością i różnorodnością technik plastycznych, pomysłów i barw. Przy ogromnej liczbie prac zgłoszonych, niezwykle cieszy nagroda dla naszego ucznia – najmłodszego kandydata do Sekcji Plastycznej, Karola Chmielaka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe foldery i dyplomy. Po słodkim poczęstunku pożegnaliśmy gospodarzy uroczystości.

Wszystkie “anielskie”prace można oglądać na wystawie pokonkursowej w BG do końca czerwca'2016r.

AKTUALNOŚCI

 • EUROPEJSKI DZIEŃ TALENTÓW

  Dnia 25 marca obchodzimy Europejski Dzień Talentów.

  czytaj więcej
 • 1 marca PAMIĘTAMY!

  1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

  czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl