Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Jak w bajce - Zlot Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku” w Łosicach
Jak w bajce - Zlot Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku” w Łosicach
 

Jak w bajce - Zlot Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku” w Łosicach

W dniach 7 - 9 października 2016 r. Wataha uczestniczyła w IX Ogólnopolskim Zlocie Drużyn Harcerskich NS w Łosicach. Tegoroczny zlot przebiegał pod hasłem „W świecie bajek”.

Piątkowy wieczór rozpoczęliśmy od uroczystego apelu i inscenizacji „Rzepka” J. Brzechwy w wykonaniu uczniów, rodziców i pracowników SOSzW w Łosicach.  W dalszej części rozwiązywaliśmy zagadki i wykonywaliśmy prace plastyczne dotyczące bohaterów baśni i bajek.
W sobotę wyruszyliśmy na wycieczkę do magicznej krainy – „Ziołowego zakątka” w Korycinach, gdzie na terenie ogrodu botanicznego uczestniczyliśmy w grze terenowej i warsztatach zielarskich. Podczas gry mieliśmy okazję poznać ogród i wykonać harcerskie zadania: pokonać sieć pajęczą i uciec przed Wiedźmą. Udział w fantastycznych warsztatach zielarskich pozwolił nam odkryć tajemnice różnych roślin poprzez komponowanie i mieszanie własnych herbatek i leczniczych torebek zapachowych. Specjalnie dla uczestników Zlotu została odprawiona msza święta, po której udaliśmy się na ognisko, grochówkę i gorącą herbatkę. Pomimo tego, że dzień w Korycinach był bardzo obfity w atrakcje, to dyskoteki nie mogło zabraknąć. Do późnego wieczora bawiliśmy się przy dźwiękach skocznej muzyki.
W niedzielę odbył się apel pożegnalny, podczas którego otrzymaliśmy dyplomy i nagrody. Serdecznie dziękujemy 49 PDH „Strachy na Lachy” za przygotowanie tak fantastycznej przygody!

AKTUALNOŚCI

  • 2 kwietnia 2024 r. - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    W ramach obchodów Światowego DniaŚwiadomości Autyzmu nasza placówka organizuje jubileuszową X-tą edycję konkursu plastycznego pt. „Kocham, myślę, czuję… na niebiesko”.

    czytaj więcej
  • Walentynki 2024

    14 lutego to fantastyczny dzień w kalendarzu. Wszyscy wiedzą, że właśnie wtedy obchodzimy święto zakochanych. Zawsze staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Kultywujemy tradycję miłości, przyjaźni i szacunku do drugiego człowieka.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl