Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

IX Zimowy Zjazd Integracyjny w Stoku Lackim
IX Zimowy Zjazd Integracyjny w Stoku Lackim
 

IX Zimowy Zjazd Integracyjny w Stoku Lackim

Tegoroczny Zimowy Zjazd Integracyjny w SOSW w Stoku Lackim odbył się w dniach 31.01 – 2.02.2020. W naszej placówce zagościli uczniowie wraz z wychowawcami z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Łosic, Łodzi, Dęblina, Piaseczna, Radzynia Podlaskiego i Stoku Lackiego, Zespołu Szkół Specjalnych w Sokołowie Podlaskim oraz uczniowie Zespołu Szkół w Łosicach.

W piątkowy wieczór wszyscy wyruszyliśmy w oświetlonym pochodniami korowodzie w kierunku Zespołu Oświatowego im. Jana Pawła II w Stoku Lackim. O nasze bezpieczeństwo dbali harcerze z Drużyny Reprezentacyjnej Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach. Na sali gimnastycznej czekały nas wesołe konkurencje muzyczno-ruchowe przeplatane wspólnym śpiewem przy akompaniamencie gitary. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Pani Małgorzata Cepek - Wicestarosta Siedlecki, Pani Bogumiła Gorzała wiceprzewodnicząca Rady Gminy Siedlce oraz Pan Sławomir Jagiełło, który powitał uczestników Zjazdu w imieniu Wójta Gminy Siedlce. Szczególnymi gośćmi byli w tym roku Państwo Natalia i Krzysztof Iskrzyccy, których obecność związana była z sobotnią niespodzianką. Nie zabrakło również Pani dyrektor ZO w Stoku Lackim – Marzenny Kapel, Pani dyrektor SOSW w Stoku Lackim – Anny Hołowni i Pani wicedyrektor – Anny Mościckiej.
Sobotnia niespodzianka czekała na nas w leśniczówce w Domanicach, gdzie udaliśmy się wszyscy autokarami. Na miejscu powitał nas Pan Krzysztof - leśniczy wraz z Borsukiem Luckiem – maskotką leśnictwa Jagodne. Bardzo ciekawą prelekcję przygotowała dla nas Pani Karolina Barc. Pani leśnik mówiła o zwierzętach zamieszkujących polskie lasy, o tym jak spędzają zimę i jak możemy im pomóc przetrwać mroźne dni. Kolejnym punktem programu była przyrodnicza gra terenowa zatytułowana „Karnawał poszedł w las”. Jej tematem i miejscem akcji by właśnie las. Uczestnicy Zimowego Zjazdu przemierzali okolice leśniczówki i wykonywali zadania związane z karnawałem, ale pogłębiając przy tym swoją wiedzę dotyczącą zwierząt żyjących w lasach. Następnie zapłonęło ognisko przy którym mogliśmy się ogrzać i upiec kiełbaski. Pan Leśniczy wręczył uczestnikom zabawy medale „Przyjaciela lasu”, a Borsuk Lucek – nagrody.
Druga część dnia przyniosła kolejne atrakcje - uczestnicy Zjazdu w fantazyjnych kostiumach i z pochodniami w dłoniach wyruszyli w kierunku ZO w Stoku Lackim, gdzie czekał już na nas zespół muzyczny Efekt. Karnawałowej tradycji stało się za dość – rozpoczął się bal.
W niedzielny poranek w Ośrodku odprawiona została  msza święta i odbyło się oficjalne zakończenie IX Zimowego Zjazdu. Już za rok nasz jubileusz….
IX Zimowy Zjazd Integracyjny w SOSW w Stoku Lackim honorowym patronatem objął Pan Karol Tchórzewski – Starosta Siedlecki. Nasze plany były możliwe do realizacji tylko dzięki wsparciu ludzi o wyjątkowej wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Składamy serdeczne wyrazy podziękowania sponsorom Zjazdu za bezinteresowną pomoc i życzliwość.

AKTUALNOŚCI

  • WAKACJE Z AMADEUSZEM

    Już niedługo koniec roku szkolnego i wyczekiwane wakacje. My przygotowywaliśmy się do nich wspólnie z Amadeuszem.

    czytaj więcej
  • III FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ „BOGU NA CHWAŁĘ ”

    III Festiwal piosenki religijnej pt. ,,Bogu na chwałę” odbył się 25 maja 2023 r. Organizatorem było Szkolne Koło Caritas działające w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl