Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

IV Integracyjny Przegląd Małych Form Artystycznych „Wiosenne Inspiracje”
IV Integracyjny Przegląd Małych Form Artystycznych „Wiosenne Inspiracje”
 

IV Integracyjny Przegląd Małych Form Artystycznych „Wiosenne Inspiracje”

17 maja 2017r. w Centrum Kultury i Sztuki na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce odbył się IV Integracyjny Przegląd Małych Form Artystycznych „Wiosenne Inspiracje” zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Stoku Lackim.

Przegląd powstał już po raz czwarty dzięki inicjatywie dwóch nauczycielek Barbary Frankowskiej i Mieczysławy Krystowskiej przy współpracy pań Marii Cielemęckiej, Ewy Deniszewskiej i Beaty Muchy. Honorowy patronat objęło Starostwo Powiatowe w Siedlcach,  zaś patronat medialny - Katolickie Radio Podlasie, Regionalny Portal Informacyjny Podlasie 24.pl oraz Tygodnik Siedlecki. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych m. in. Wicestarosta Siedlecki pan Michał Okniński i Zastępca Wójta Gminy Siedlce pan Jan Osiej. Ponadto byli obecni zaproszeni dyrektorzy przedszkoli i szkół, dyrektor PPPP w Stoku Lackim pan Mirosław Bieniek oraz proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Siedlcach.
       IV Przegląd Małych Form Artystycznych rozpoczęła i dokonała oficjalnego otwarcia dyrektor SOSW pani Anna Hołownia, zebranych powitała wicedyrektor CKiS pani Iwona Orzełowska.
       Do udziału w przeglądzie zaproszono dzieci z przedszkoli, uczniów ze szkół masowych i specjalnych, klubu kultury „Lech” oraz podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej z regionu siedleckiego, sąsiednich powiatów oraz powiatu ostrowskiego. Po raz pierwszy gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie koło Ostrowi Mazowieckiej.
       Podczas imprezy zaprezentowano umiejętności muzyczne, taneczne, teatralne.  Poszczególne punkty programu zapowiadali i widzów zabawiali pan Jarek Soliński oraz pan Mariusz Dmowski. Prowadzący swoją osobowością, kreatywnością i energią nadali przeglądowi iście artystyczny wymiar, za co im bardzo dziękujemy. 
       Występy były ciekawe, żywiołowe, kolorowe. Wzbudziły wielkie emocje. Na twarzach uczestników gościł uśmiech i radość z przeżytych chwil. I o to nam właśnie chodziło! Ponadto przybyłe osoby mogły w holu CKiS oglądać zdjęcia z życia SOSW w Stoku Lackim oraz prace plastyczne wykonane przez podopiecznych. Imprezie towarzyszyła wyśmienita atmosfera. Do sukcesu przeglądu przyczynili się nauczyciele przygotowujący swoich wychowanków. Zespoły biorące w nim udział, a było ich 20, otrzymały upominki, statuetki i dyplomy. O słodki poczęstunek zadbała piekarnia Ratuszowa.    
       Wszystkim grupom gratulujemy wspaniałych występów artystycznych.

       Serdecznie dziękujemy sponsorom za pomoc w  zorganizowaniu IV Integracyjnego Przeglądu Małych Form Artystycznych „Wiosenne Inspiracje”:
•    Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Lekarzy Specjalistów MEDICA
•    Baj & Kielak, Uprawa Pieczarek, P. P. H. U.
•    ZELTECH Siedlce
•    Piekarnia Ratuszowa


Celem przeglądu była integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, promowanie  ich osiągnięć i potencjału, a także kreowanie pozytywnego wizerunku przy wykorzystaniu elementów sztuki, muzyki i tańca.

AKTUALNOŚCI

  • Powitanie Jesieni 2021

    Dzisiaj do naszego Ośrodka w przepięknej oprawie muzycznej „Cztery pory roku - jesień” A. Vivaldiego, zawitała kolorowa Pani Jesień z koszem pełnym niespodzianek oraz listą zadań do wykonania.

    czytaj więcej
  • Dzień Przedszkolaka 2021

    20 września 2021 r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl