Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.
W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.
Integracyjny Festiwal Wiosenki „WIOSNA-TO MY”
W dniu 24 marca 2023 roku, w ramach Jarmarku Tradycji Wielkanocnych odbył się Integracyjny Festiwal Wiosenki „WIOSNA-TO MY”.
Wzięła w nim udział młodzież z przedszkoli i szkół podstawowych z oddziałami integracyjnymi oraz zespoły ludowe. Festiwal odbył się w Parku Handlowym Arche w kawiarni Cafe Fryderyk. Nasz ośrodek reprezentowały wychowanki pierwszej i drugiej grupy wychowawczej: Amelia, Julia i Nikola. Dziewczynki zaprezentowały piosenkę „Wiosna- wiosenka” oraz wspólnie ze wszystkimi uczestnikami Festiwalu zaśpiewały Hymn Fundacji Leny Grochowskiej „to My”. Na Jarmarku Tradycji Wielkanocnych oprócz wysłuchania wiosennych piosenek można było zakupić żywność, biżuterię, ozdoby wielkanocne i inne rodzaje rękodzieła.
Już za chwileczkę, już za momencik zobaczymy się na Koncercie Kolęd i pastorałek "Kolęda łączy".
Wieczór Kolęd to nieodłączny element tradycji SOSW w Stoku Lackim. Tegoroczna uroczystość odbyła się 17 grudnia.
W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia oraz naszą piękną, ośrodkową Wigilię, na wspólne dzielenie się opłatkiem i dobrym słowem - w Szkole Przysposabiającej do Pracy trwają radosne przygotowania…
Po raz kolejny z radością przyjęliśmy zaproszenie od 293 WDH „Różana Piechota", na Harcerski Przegląd Kolęd i Pastorałek w Warszawie. Odbył się on 9. grudnia 2024 r. w Klubie Dowództwa Garnizonu w Warszawie.
6 grudnia w naszym ośrodku zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na wyjątkowego gościa – Świętego Mikołaja!
Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony w pierwszym tygodniu grudnia zainicjowany został przez Parlament Europejski.
28 listopada 2024r. świętowaliśmy w Szkole Przysposabiającej do Pracy Andrzejki, czyli święto poprzedzające dzień świętego Andrzeja.