Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

II zimowy zjazd integracyjny szkół specjalnych w SOSW w Stoku Lackim
II zimowy zjazd integracyjny szkół specjalnych w SOSW w Stoku Lackim
 

II zimowy zjazd integracyjny szkół specjalnych w SOSW w Stoku Lackim

W dniach 18 -20 stycznia 2013 roku, podczas pięknej zimowej aury odbył się II zimowy zjazd integracyjny szkół specjalnych w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Stoku Lackim.  Do Ośrodka przybyli uczniowie wraz z wychowawcami z Dęblina, Łosic, Sokołowa Podlaskiego, Radzynia Podlaskiego, Siedlec i Miedzyrzeca Podlaskiego. Gospodarzami zjazdu byli uczniowie z SOSW w Stoku Lackim a organizatorami Renata Wnuk, Agnieszka Tomaszewska, Jarek Soliński i Wojciech Zając. Gospodarzy wspierała 60 DHS "Tehawanka”.

W piątkowy wieczór rozpoczął się weekend pełen przygód. Nie zabrakło zabawnych  konkurencji, gromkiego śmiechu, wspólnego śpiewu i wzruszeń. Na integracyjnym wieczorze gościli Kierownik Wydziału Spraw Społecznych i Promocji w Starostwie Powiatowym – Andrzej Rymuza, a także Dyrektor SOSW w Stoku Laskim – Anna Hołownia i Kierownik internatu – Elżbieta Politowska.
W sobotnie przedpołudnie na  uczestników zjazdu czekały zimowe konkurencje. Był czas na bitwy na śnieżki, slalom na saneczkach, jeżdżenie na oponach, zjeżdżanie z górki na workach z sianem, zbijanie karmnika dla ptaków oraz przygotowanie syropu z cebuli. Po tych konkurencjach i zadaniach na uczestników zabawy czekała słodka nagroda w sali piratów lub komnacie czarownic. Następnie wszyscy ogrzali się przy  ognisku i upiekli kiełbaski. Nie zabrakło również zajęć plastycznych. Grupy wykonały piękne zimowe prace pt.: "Pocztówka ze Stoku Lackiego”. Po południu zaczął się prawdziwy bal. Hol zabytkowego, neorenesansowego pałacyku wypełniły pary baśniowych postaci: wróżki, królewny, wiedźmy, rycerze i wiele innych.
W niedzielny poranek w Ośrodku odprawiona została  msza święta i odbyło się uroczyste zakończenie II zimowego zjazdu. Goście obdarowani upominkami wyruszyli do domów.
 
"Serce ma tylko ten,
kto je ma dla innych”.

/Fryderyk Chrystian Hebbel/
 

Organizatorzy dziękują za okazane serce i pomoc w zorganizowaniu "II Zimowego zjazdu” sponsorom, dzięki którym mogli dostarczyć dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie tak wiele radości i niezapomnianych przeżyć.

Organizację zjazdu wspomogli:
1. Starosta Powiatowy - Zygmunt Wielogórski,
2. Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus,
3. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Siedlcach Sp. z o. o.,
4. ADT Group Sp. Z o. o. w Warszawie,
5. Firma Drosed S.A.,
6. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach,
7. Astra Logistyka Spółka z o.o. w Starym Opolu,
8. Sklep warzywno – owocowy przy ul. Sienkiewicza w Siedlcach,
9. Zakład Mięsny "RZEŹNIK" s.j., 
10. Zakład Mięsny "u Marka”,
11. Zakład Mięsny Mościbrody,
12. Redis - hurtownia art. papierniczych,
13. Drukarnia IWONEX w Ujrzanowie,
14. Bobryk M. Michałowska O. S.C. Biuro Rachunkowe w Zbuczynie,
15. Piekarnia PSS Społem w Siedlcach,
16. P. H.  Gracja w Stoku Lackim,
17. Produkcja jaj konsumpcyjnych  Genowefa Kowieska,
18. ZHP Podlasie.

Szkoła do hymnu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

Dnia 8 listopada 2019 roku w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości.
Rozpoczęto go o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie w montażu słowno-muzycznym z wykorzystaniem pokazu multimedialnego w przystępny i obrazowy sposób przypomnieli czasy, kiedy to przez ponad 123 lata niewoli pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Zakończeniem tego uroczystego apelu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Były to pełne wzruszeń chwile, dzięki którym  pamięć o bohaterach tamtych czasów na zawsze pozostanie
w naszych sercach.

AKTUALNOŚCI

 • Szkoła do hymnu

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

  czytaj więcej
 • Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW, listopad 2019

  Jak każdego roku dzięki ofiarności pracowników i rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stoku Lackim została zamówiona Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW.

  czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl