Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

I Komunia Święta
I Komunia Święta
 

I Komunia Święta

1 czerwca o godzinie 10.00 pięcioro naszych uczniów przyjęło I Komunię Świętą w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Siedlcach. Uroczystą Mszę św. celebrował ks. prałat dr Kazimierz Niemirka, który dzień wcześniej służył dzieciom w sakramencie pokuty i pojednania.

W homilii ks. Proboszcz podkreślił wartość Eucharystii w naszym codziennym życiu. Przypomniał, że sam Chrystus zaprasza nas, byśmy przyjmowali Go jako pokarm. Zwrócił również uwagę, że data I Komunii Świętej zbiegła się z Dniem Dziecka i w tym dniu każde z nich otrzyma najlepszy prezent – samego Pana Jezusa. Na zakończenie Mszy Świętej ks. Prałat wyraził uznanie i wdzięczność rodzicom i wszystkim osobom wspomagającym wychowanie tych dzieci, w tym nauczycielom i wychowawcom, co wymaga niemałego zaangażowania, miłości i troski. Podkreślony został także wkład katechetów w przygotowanie dzieci do przyjęcia sakramentów. W uroczystości, obok licznie zgromadzonych rodzin dzieci, wzięła również udział Dyrekcja Szkoły, nie zabrakło nauczycieli i wychowawców oraz osób związanych z uczniami w środowiskach szkolnych. Na uwagę zasługuje zaangażowanie w przygotowanie oprawy liturgicznej przez osoby z rodzin dzieci pierwszokomunijnych oraz nauczycieli, natomiast w śpiew chętnie włączyła się schola parafialna pod przewodnictwem organisty. Po zakończeniu Eucharystii każde dziecko otrzymało poświęcony obrazek – Pamiątkę I Komunii Świętej, figurkę Matki Bożej oraz mały bochenek chleba, który miał zostać podzielony podczas rodzinnego spotkania. Uroczystości towarzyszyła podniosła atmosfera, nie zabrakło wzruszenia i pewności, że Pan Bóg, który w Najświętszym Sakramencie zamieszkał w sercach naszych uczniów, nie poskąpi swej łaski.

AKTUALNOŚCI

  • „Niech żyje Bal Karnawałowy 2023!”

    W czwartek, 2 lutego odbył się w naszym ośrodku doroczny bal karnawałowy. W zabawie tanecznej uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i szkoły przysposabiającej do pracy oraz przedszkolaki i uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

    czytaj więcej
  • Kolędowanie w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach

    Dnia 25 stycznia, na zaproszenie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach uczniowie klasy III, IV i VI wzięli udział w Jasełkach i wspólnym kolędowaniu.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl