Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

I Komunia Święta
I Komunia Święta
 

I Komunia Święta

1 czerwca o godzinie 10.00 pięcioro naszych uczniów przyjęło I Komunię Świętą w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Siedlcach. Uroczystą Mszę św. celebrował ks. prałat dr Kazimierz Niemirka, który dzień wcześniej służył dzieciom w sakramencie pokuty i pojednania.

W homilii ks. Proboszcz podkreślił wartość Eucharystii w naszym codziennym życiu. Przypomniał, że sam Chrystus zaprasza nas, byśmy przyjmowali Go jako pokarm. Zwrócił również uwagę, że data I Komunii Świętej zbiegła się z Dniem Dziecka i w tym dniu każde z nich otrzyma najlepszy prezent – samego Pana Jezusa. Na zakończenie Mszy Świętej ks. Prałat wyraził uznanie i wdzięczność rodzicom i wszystkim osobom wspomagającym wychowanie tych dzieci, w tym nauczycielom i wychowawcom, co wymaga niemałego zaangażowania, miłości i troski. Podkreślony został także wkład katechetów w przygotowanie dzieci do przyjęcia sakramentów. W uroczystości, obok licznie zgromadzonych rodzin dzieci, wzięła również udział Dyrekcja Szkoły, nie zabrakło nauczycieli i wychowawców oraz osób związanych z uczniami w środowiskach szkolnych. Na uwagę zasługuje zaangażowanie w przygotowanie oprawy liturgicznej przez osoby z rodzin dzieci pierwszokomunijnych oraz nauczycieli, natomiast w śpiew chętnie włączyła się schola parafialna pod przewodnictwem organisty. Po zakończeniu Eucharystii każde dziecko otrzymało poświęcony obrazek – Pamiątkę I Komunii Świętej, figurkę Matki Bożej oraz mały bochenek chleba, który miał zostać podzielony podczas rodzinnego spotkania. Uroczystości towarzyszyła podniosła atmosfera, nie zabrakło wzruszenia i pewności, że Pan Bóg, który w Najświętszym Sakramencie zamieszkał w sercach naszych uczniów, nie poskąpi swej łaski.

Szkoła do hymnu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

Dnia 8 listopada 2019 roku w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości.
Rozpoczęto go o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie w montażu słowno-muzycznym z wykorzystaniem pokazu multimedialnego w przystępny i obrazowy sposób przypomnieli czasy, kiedy to przez ponad 123 lata niewoli pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Zakończeniem tego uroczystego apelu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Były to pełne wzruszeń chwile, dzięki którym  pamięć o bohaterach tamtych czasów na zawsze pozostanie
w naszych sercach.

AKTUALNOŚCI

  • Szkoła do hymnu

    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

    czytaj więcej
  • Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW, listopad 2019

    Jak każdego roku dzięki ofiarności pracowników i rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stoku Lackim została zamówiona Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl