Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji
Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji
 

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Dnia 04.10.2022r. społeczność internacka SOSW w Stoku Lackim włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

W ramach tego przedsięwzięcia nasza pani psycholog – Magdalena Lipińska – Olszyna oraz wychowawca grupy I – pani Paula Nasiłowska przygotowały dla wychowanków internatu popołudniową niespodziankę.  Prowadzące zaprezentowały uczniom zestaw ćwiczeń w oparciu o „Metodę Dennisona” –  kilkuminutową „gimnastykę mózgu”. Wychowankowie wszystkich grup chętnie wzięli udział w proponowanych aktywnościach i z uśmiechem na ustach powtarzali prezentowane ćwiczenia. Przeprowadzone zajęcia z elementami kinezjologii edukacyjnej miały na celu pokazanie uczniom, jak za pomocą prostych i przyjemnych ćwiczeń można rozwinąć pamięć, zwiększyć wydolność mózgu, oraz usprawnić  koordynację wzrokowo – ruchową.

AKTUALNOŚCI

  • WAKACJE Z AMADEUSZEM

    Już niedługo koniec roku szkolnego i wyczekiwane wakacje. My przygotowywaliśmy się do nich wspólnie z Amadeuszem.

    czytaj więcej
  • III FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ „BOGU NA CHWAŁĘ ”

    III Festiwal piosenki religijnej pt. ,,Bogu na chwałę” odbył się 25 maja 2023 r. Organizatorem było Szkolne Koło Caritas działające w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl