Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 2023
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 2023
 

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 2023

Dnia 8 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Promowaliśmy zdrowe jedzenie, dobre nawyki żywieniowe, regularne spożywanie posiłków, przestrzegaliśmy także przed konsekwencjami złej diety.

W tym roku wychowankowie grup wychowawczych aktywnie włączyli się do tej akcji edukacyjnej. Rozpoczęliśmy od pogadanki na temat zasad zdrowego odżywiania, omawiając „Piramidę Zdrowej Żywności” oraz „Talerz Zdrowia”. Następnie za pomocą „produktów” wychowankowie ułożyli „Piramidę Zdrowego Żywienia”. Kolejnym etapem był udział w zabawie sportowej, która zaspokajając potrzebę aktywności ruchowej pozytywnie wpłynęła na nasze zdrowie. W pracowni gospodarstwa domowego przeprowadziliśmy warsztaty kulinarne z wykorzystaniem sprzętu otrzymanego w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości", podczas których uczniowie przygotowali sałatkę jarzynową. Najprzyjemniejszą częścią święta była oczywiście degustacja.
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania uzmysłowił nam wszystkim, jak ważne jest zdrowe odżywianie w codziennym funkcjonowaniu.

AKTUALNOŚCI

  • 2 kwietnia 2024 r. - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    W ramach obchodów Światowego DniaŚwiadomości Autyzmu nasza placówka organizuje jubileuszową X-tą edycję konkursu plastycznego pt. „Kocham, myślę, czuję… na niebiesko”.

    czytaj więcej
  • Walentynki 2024

    14 lutego to fantastyczny dzień w kalendarzu. Wszyscy wiedzą, że właśnie wtedy obchodzimy święto zakochanych. Zawsze staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Kultywujemy tradycję miłości, przyjaźni i szacunku do drugiego człowieka.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl