Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Dzień Praw Zwierząt
Dzień Praw Zwierząt
 

Dzień Praw Zwierząt

22 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Prawa Zwierząt. Dzień ten został ustanowiony przez Klub Gaja na pamiątkę przyjęcia przez polski Sejm Ustawy o ochronie zwierząt, a stało się to właśnie 22 maja 1997 roku.

Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, przede wszystkim
o prawie do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności. Od tego momentu nikt nie ma wątpliwości, że zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę
i opiekę. Dużo wiemy o zwierzętach i ich życiu. I o tych leśnych, egzotycznych, z gospodarstwa domowego,
z Dalekiej Północy, żyjących w morskich głębinach i mieszkających z nami w domach.
W naszym przedszkolu w tym dniu odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne dla najmłodszych. Dzieci w czasie zabaw rozwiązywały zagadki, naśladowały odgłosy zwierząt, naśladowały sposób poruszania się. Rozpoznawały i z zainteresowaniem oglądały zwierzęta przedstawione na obrazkach oraz zabawkowych modelach. Wiele radości sprawiła im zabawa do piosenki „Kaczka dziwaczka”. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające egzotyczne zwierzęta. Nasi najmłodsi podopieczni dowiedzieli się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność, a ochrona zwierząt to nie hobby, ale obowiązek i miara człowieczeństwa.

AKTUALNOŚCI

  • Zasady savoir vivre

    „Czym skorupka za młodu nasiąknie” – czyli zasady savoir vivre.

    czytaj więcej
  • Piknik rodzinny 2019

    Dzień 30.05.2019 roku dla społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Stoku Lackim był szczególny. W szkole odbyło się spotkanie uczniów z całymi ich rodzinami. w czasie pikniku rodzinnego świętowano przede wszystkim Dzień Dziecka, ale znalazły się również akcenty związane z Dniem Matki i zbliżającym się Dniem Ojca.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl