Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

„Dzień Piernika 2015”
„Dzień Piernika 2015”
 

„Dzień Piernika 2015”

Pierwszy dzień grudnia przyniósł naszym uczniom mnóstwo słodkiej zabawy. Tego dnia obchodziliśmy w ośrodku „Dzień Piernika”.

Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się w andrzejkowy poniedziałek. Już od wczesnego popołudnia  uczniowie szkoły PdP zagniatali piernikowe ciasto, przy pomocy foremek wycinali na nim rozmaite kształty , a na koniec piekli miodowo-korzenne pierniczki.
Wtorek był drugim dniem tej przesłodkiej zabawy. W dekorację pierniczków zostały zaangażowane dzieci zarówno
w szkole, jak i w internacie. Należy przyznać, że nasi  najmłodsi uczniowie świetnie poradzili sobie z lukrowaniem ciasteczek. Maluchom towarzyszyli także rodzice, którzy dzielnie wspierali swoje pociechy w plastycznych poczynaniach na piernikach. Miło nam było także gościć naszego przyszłego przedszkolaka Huberta, który wspólnie ze swoją mamą integrował się z  naszą społecznością. Swoją obecnością zaszczycili nas także właściciel cukierni „Markiza” z Siedlec, pan Mariusz Nasiłowski oraz cukiernik pan Waldek Szelech, którzy uchylając rąbka zawodowej  tajemnicy zaprezentowali dzieciom sposoby dekorowania pierników. Przez tamte chwile czuliśmy się jak na warsztatach cukierniczych.
Po południu wychowankowie internatu wraz z wychowawcami i nauczycielami mogli rozbudzić  swoją fantazję
i wykazać się kreatywnością. Bogactwo słodkiego lukru i cukrowych ozdób pozwoliło nam stworzyć bajecznie kolorowe i apetycznie wyglądające pierniki. Tak powstałe ciasteczka zostały pięknie zapakowane i przekazane dzieciom z  „Domu  pod kasztanami”- Dom Dziecka w Siedlcach . Niech słodkie aniołki, choinki, gwiazdki
i serduszka  dają dzieciom mnóstwo radości a święty Mikołaj przyniesie wiele szczęścia i  wymarzonych prezentów.

Patronat medialny nad „Dniem Piernika” sprawował Regionalny  Portal Informacyjny Podlasie24 . Serdecznie dziękujemy.
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie 2022
Integracja uczy w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, otwartości, wyrozumiałości i serdeczności dlatego też 12 maja 2022 r. w ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zorganizowano spotkanie integracyjne, w którym wzięły udział grupy przedszkolne z Powiatowego Przedszkola Specjalnego w Stoku Lackim, grupa rewalidacyjno-wychowawcza z SOSW w Stoku Lackim oraz grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola w Stoku Lackim.

AKTUALNOŚCI

  • VIII INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „Wiosenne Inspiracje”

    19 maja 2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiegow Siedlcach odbyła się VIII edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

    czytaj więcej
  • „Polska – nasz kraj”

    „Polska – nasz kraj”. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów  zajęć komunikacji realizowanych z uczniami Szkoły Podstawowej i uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl