Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Dzień otwarty w SOSW w Stoku Lackim
Dzień otwarty w SOSW w Stoku Lackim
 

Dzień otwarty w SOSW w Stoku Lackim

W sobotę 23 marca w naszym Ośrodku, odbył się dzień otwarty pod hasłem „Bądź sobą – szukaj własnej drogi”.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani” z Warszawy  i Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Mgiełka” ze Stoku Lackiego oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Siedlec. W owocnej i bardzo interesującej wymianie doświadczeń, poglądów dotyczących problemów nauczania i wychowania dzieci z niepełnosprawnością intelektualną uczestniczyli rodzice naszego ośrodka, jak i rodzice poszukujący szkoły dla swojego niepełnosprawnego dziecka. W trakcie trwania dnia otwartego  oprócz prelekcji,  była możliwość zwiedzania ośrodka, zapoznania się z bazą placówki, pracowniami specjalistycznymi, między innymi z  Salą Doświadczania Świata, pracownią komunikacji, Montessori, gospodarstwa domowego, salą gimnastyczną i siłownią. Rodzice mieli możliwość zapoznania się z  różnymi metodami i terapiami  wykorzystywanymi w codziennej pracy.  Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych i fotograficznych uczniów naszej placówki oraz kiermasz świąteczny. Dzieci bawiły się na stoiskach: karaoke, kulinarnym, plastycznym, ceramicznym oraz w Sali Doświadczania Świata, siłowni i sali gimnastycznej. Wszystkim, którzy uczestniczyli w dniu otwartym naszej placówki serdecznie dziękujemy.

Szkoła do hymnu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

Dnia 8 listopada 2019 roku w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości.
Rozpoczęto go o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie w montażu słowno-muzycznym z wykorzystaniem pokazu multimedialnego w przystępny i obrazowy sposób przypomnieli czasy, kiedy to przez ponad 123 lata niewoli pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Zakończeniem tego uroczystego apelu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Były to pełne wzruszeń chwile, dzięki którym  pamięć o bohaterach tamtych czasów na zawsze pozostanie
w naszych sercach.

AKTUALNOŚCI

  • Szkoła do hymnu

    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

    czytaj więcej
  • Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW, listopad 2019

    Jak każdego roku dzięki ofiarności pracowników i rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stoku Lackim została zamówiona Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl