Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Dzień Kolorowej Skarpetki
Dzień Kolorowej Skarpetki
 

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale również święto wszystkich osób z zespołem Downa.

Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
My również świętowaliśmy i w dodatku dwa dni. Pierwszego dnia odbyło się spotkanie, kiedy to  uczniowie poznali niezwykłą skarpetkę o imieniu  Fredzia, która wprowadziła nas w świat osób z zespołem Downa. Wykorzystując równego rodzaju skarpetki uczniowie utrwalali kolory, rozwiązywali zagadki, ćwiczyli zwinność i spostrzegawczość, robili „pranie”. Wspólnie bawili się przy piosence „Jesteś super”. To był dobry moment, aby przypomnieć im o ich prawach, ale i obowiązkach. Na koniec wspólnej zabawy wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.
Drugiego dnia świętowania po raz kolejny odwiedził naszą społeczność zespół wspaniałych artystów pod nazwą Mała Orkiestra Dni Naszych.  Godnych pamięci chwil dostarczyli również uczniowie prezentujący swoje umiejętności muzyczne. A muzyka tak spodobała się uczniom, że poderwała ich do tańca. Serdecznie dziękujemy za dostarczenie wielu artystycznych wrażeń oraz wprowadzenie w świat muzyki żywej.
Ważne jest, żeby już od najmłodszych lat pokazywać dzieciom różnorodność, uczyć empatii i tolerancji. Jedyne czego pragną to być przyjęte i akceptowane.
Pozwólmy i my rozkwitać osobom z zespołem Downa - odwdzięczą się po stokroć swoją miłością, empatią, przyjaźnią.  Niech 21 marca będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa dobre, barwne
i satysfakcjonujące, by nie brakowało w nim powodów do radości.

AKTUALNOŚCI

 • Dzień Muffinka w przedszkolu

  Któż ich nie kocha? Muffiny, babeczki. Nie ważne pod jaką nazwą, ważne jakie są pyszne.

  czytaj więcej
 • X Jubileuszowy Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim serdecznie zaprasza do wzięcia udziału
  w Integracyjnym Przeglądzie Twórczości Artystycznej.

  czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa stron internetowych