Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2022
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2022
 

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2022

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja.

Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem – do czego serdecznie zachęcamy. Z okazji tegoż święta w naszym ośrodku zorganizowaliśmy konkurs pn. „Nasza flaga”.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do konkursu. Powstały niezwykle ciekawe prace,
a nasi podopieczni podczas tworzenia ich wykazali się kreatywnością, pomysłowością i cierpliwością. Wpłynęło wiele prac, a te wyróżnione można obejrzeć w galerii.
Dodatkowym urozmaiceniem Dnia Flagi było wspólne ozdobienie świerków przed głównym wejściem do Ośrodka wstążkami  - oczywiście w barwach narodowych.

Dzięki takim inicjatywom, Dzień Flagi Państwowej zapadnie nam w pamięci na długo nie tylko ze względu na pewną atrakcyjność, ale przede wszystkim z powodu jego dydaktycznego i społeczno – obywatelskiego wymiaru.
Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami!
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie 2022
Integracja uczy w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, otwartości, wyrozumiałości i serdeczności dlatego też 12 maja 2022 r. w ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zorganizowano spotkanie integracyjne, w którym wzięły udział grupy przedszkolne z Powiatowego Przedszkola Specjalnego w Stoku Lackim, grupa rewalidacyjno-wychowawcza z SOSW w Stoku Lackim oraz grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola w Stoku Lackim.

AKTUALNOŚCI

  • VIII INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „Wiosenne Inspiracje”

    19 maja 2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiegow Siedlcach odbyła się VIII edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

    czytaj więcej
  • „Polska – nasz kraj”

    „Polska – nasz kraj”. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów  zajęć komunikacji realizowanych z uczniami Szkoły Podstawowej i uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl