Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

„Chrońmy nasze środowisko - niby nic a wszystko”
„Chrońmy nasze środowisko - niby nic a wszystko”
 

„Chrońmy nasze środowisko - niby nic a wszystko”

„Nazywam się Ziemia i jestem trzecią planetą od Słońca. Piszę do Was ten list, bo jestem w ogromnym niebezpieczeństwie.”

Tymi słowami rozpoczynał się list, który w dniu 6 maja otrzymali wszyscy uczniowie szkoły podstawowej, szkoły przysposabiającej do pracy, przedszkolaki i uczestnicy ZWR. Był on zaproszeniem do udziału w grze terenowej.

Podczas niej dowiedzieliśmy się, z jakimi problemami ekologicznymi zmaga się nasza Ziemia i co możemy dla niej zrobić.
Gra składała się 9 punktów rozmieszczonych na terenach zielonych wokół budynków Ośrodka. Każdy punkt oznakowany hasłem dotyczył wybranego zagadnienia z ochrony środowiska naturalnego. Uczniowie kształtowali umiejętności prawidłowego segregowania śmieci, zdobyli wiedzę o tym, jak chronić las i jego mieszkańców. Poznali sposoby ograniczania zużycia plastiku oraz oszczędzania wody oraz energii elektrycznej. Dowiedzieli się także, jakie środki transportu nie zagrażają przyrodzie. Pozyskali informacje na temat tego, dlaczego ważne jest, by nie marnować żywności. Uczestnicy gry sadzili kwiaty, segregowali odpady, jeździli na hulajnogach, wykonywali pracę plastyczną z makulatury, filtrowali wodę w specjalnych dzbankach, ozdabiali papierowe torby.
Na każdym stanowisku znajdowała się teczka z planszami edukacyjnymi i znaczkami sprawności. Zbierane znaczki tworzyły kodeks przyjaciela Ziemi. Na koniec zabawy uczestników uhonorowano odznaką „Przyjaciel Ziemi”.

AKTUALNOŚCI

  • Niezapominajki w szkolnym ogródku – podsumowanie konkursu

    W ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki nasze uczennice wzięły udział w konkursie „Niezapominajki w szkolnym ogródku”.

    czytaj więcej
  • Spotkania z małpką Iwoną - podsumowanie

    I to już koniec spotkań z sympatyczną małpką Iwoną.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa stron internetowych