Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

"CHCĘ ŻYĆ W CZYSTYM ŚWIECIE”
"CHCĘ ŻYĆ W CZYSTYM ŚWIECIE”
 

"CHCĘ ŻYĆ W CZYSTYM ŚWIECIE”

W DNIACH 22 - 26 KWIETNIA 2013 r. przeprowadziliśmy w naszej szkole projekt edukacyjny  "Chcę żyć w czystym świecie”. W realizację projektu włączyli się rodzice uczniów, za co im serdecznie dziękujemy.

Chcielibyśmy przybliżyć Państwu działania, które miały miejsce podczas realizacji tego projektu.

W poniedziałek ogłosiliśmy zbiórkę nasion, sadzonek i rozsady, trwała ona przez cały tydzień. Przedstawiliśmy harmonogram prac. Oglądaliśmy także  film „Gdzie znikają śmieci?”.
We wtorek pracowaliśmy w klasach, pracowniach tworząc instrumenty muzyczne z odpadów, prace plastyczne i rebusy. Klasy przygotowywała też występy w formie piosenki, wiersza, scenki lub okrzyku ekologicznego. W realizację projektu na tym etapie włączyli się nauczyciele różnych przedmiotów min. plastyki, techniki i muzyki.
W środę odbyło się sprzątanie świata. My sprzątaliśmy swój mały świat czyli teren wokół Ośrodka.
Czwartek to dzień konkursów ekologicznych. Tego dnia wprowadziliśmy uczniów w świat ekologii, dbania o środowisko i segregowania śmieci.
W piątek zakończyliśmy nasz projekt apelem podsumowującym. Rozpoczęliśmy prezentacją prac plastycznych – uczniowie szkoły podstawowej i rebusów – uczniowie gimnazjum. Później były występy. Klasy zaprezentowały wiersze, zagadki, piosenki oraz okrzyki ekologiczne. Podczas występów uczniowie wykorzystywali, wcześniej przygotowane w klasach, instrumenty muzyczne. Nagrodzeni zostali także uczestnicy zbiórki nasion, sadzonek i rozsady. Zwyciężyła klasa IVAB, która została dodatkowo nagrodzona (ordery ekologa oraz upominki). Wszyscy uczestnicy projektu "Chcę żyć w czystym świecie”  zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami. Z przygotowanych przez uczniów prac i instrumentów muzycznych powstała wystawa prac. Również w piątek w godzinach popołudniowych uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum udali się na działkę szkolną, gdzie wysadzali rozsadę i sadzonki oraz wysiewali nasiona warzyw i kwiatów.

Projekt edukacyjny realizowali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem: Anny Mościckiej i Barbary Szandeckiej.


Szkoła do hymnu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

Dnia 8 listopada 2019 roku w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości.
Rozpoczęto go o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie w montażu słowno-muzycznym z wykorzystaniem pokazu multimedialnego w przystępny i obrazowy sposób przypomnieli czasy, kiedy to przez ponad 123 lata niewoli pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Zakończeniem tego uroczystego apelu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Były to pełne wzruszeń chwile, dzięki którym  pamięć o bohaterach tamtych czasów na zawsze pozostanie
w naszych sercach.

AKTUALNOŚCI

  • Szkoła do hymnu

    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

    czytaj więcej
  • Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW, listopad 2019

    Jak każdego roku dzięki ofiarności pracowników i rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stoku Lackim została zamówiona Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl