Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

"CHCĘ ŻYĆ W CZYSTYM ŚWIECIE”
"CHCĘ ŻYĆ W CZYSTYM ŚWIECIE”
 

"CHCĘ ŻYĆ W CZYSTYM ŚWIECIE”

W DNIACH 22 - 26 KWIETNIA 2013 r. przeprowadziliśmy w naszej szkole projekt edukacyjny  "Chcę żyć w czystym świecie”. W realizację projektu włączyli się rodzice uczniów, za co im serdecznie dziękujemy.

Chcielibyśmy przybliżyć Państwu działania, które miały miejsce podczas realizacji tego projektu.

W poniedziałek ogłosiliśmy zbiórkę nasion, sadzonek i rozsady, trwała ona przez cały tydzień. Przedstawiliśmy harmonogram prac. Oglądaliśmy także  film „Gdzie znikają śmieci?”.
We wtorek pracowaliśmy w klasach, pracowniach tworząc instrumenty muzyczne z odpadów, prace plastyczne i rebusy. Klasy przygotowywała też występy w formie piosenki, wiersza, scenki lub okrzyku ekologicznego. W realizację projektu na tym etapie włączyli się nauczyciele różnych przedmiotów min. plastyki, techniki i muzyki.
W środę odbyło się sprzątanie świata. My sprzątaliśmy swój mały świat czyli teren wokół Ośrodka.
Czwartek to dzień konkursów ekologicznych. Tego dnia wprowadziliśmy uczniów w świat ekologii, dbania o środowisko i segregowania śmieci.
W piątek zakończyliśmy nasz projekt apelem podsumowującym. Rozpoczęliśmy prezentacją prac plastycznych – uczniowie szkoły podstawowej i rebusów – uczniowie gimnazjum. Później były występy. Klasy zaprezentowały wiersze, zagadki, piosenki oraz okrzyki ekologiczne. Podczas występów uczniowie wykorzystywali, wcześniej przygotowane w klasach, instrumenty muzyczne. Nagrodzeni zostali także uczestnicy zbiórki nasion, sadzonek i rozsady. Zwyciężyła klasa IVAB, która została dodatkowo nagrodzona (ordery ekologa oraz upominki). Wszyscy uczestnicy projektu "Chcę żyć w czystym świecie”  zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami. Z przygotowanych przez uczniów prac i instrumentów muzycznych powstała wystawa prac. Również w piątek w godzinach popołudniowych uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum udali się na działkę szkolną, gdzie wysadzali rozsadę i sadzonki oraz wysiewali nasiona warzyw i kwiatów.

Projekt edukacyjny realizowali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem: Anny Mościckiej i Barbary Szandeckiej.


AKTUALNOŚCI

  • Nauka zdalna

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć nadesłanych przez naszych uczniów.

    czytaj więcej
  • Podziękowanie za udział w akcji Polska – moja Ojczyzna

    Po zakończonej akcji - czas na podsumowanie.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl