Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

„Artystyczne wariacje, czyli sztuka tworzenia”
„Artystyczne wariacje, czyli sztuka tworzenia”
 

„Artystyczne wariacje, czyli sztuka tworzenia”

W dniach 21 - 24 października 2022 r. po raz kolejny nasi wychowankowie uczestniczyli w XIII Ogólnopolskich Warsztatach Artystycznych zorganizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach. Przewodnie hasło „Artystyczne wariacje, czyli sztuka tworzenia” uczestniczyło z nami podczas czterodniowego pobytu na warsztatach.

Zajęcia – gry, zabawy, spacer ulicami miasta Siedlec wraz z przewodnikiem, ognisko, twórczość artystyczna zajęły większość czasu na warsztatach. Zintegrowaliśmy się  z uczestnikami z różnych stron Polski.
Trzydniową „wariację” zakończył XI Ogólnopolski Festiwal Twórczości Środowisk Osób Niepełnosprawnych, podczas którego nastąpiło podsumowanie Warsztatów. Nasze teatralne kreacje zaprezentowaliśmy na wielkiej scenie Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach przed ogromną publicznością.
Wspólnie z grupą uczniów z Siedlec i Łodzi przygotowaliśmy przedstawienie pt.: „Straszny Dwór” – St. Moniuszki.  Wystąpiliśmy również z wspaniałą orkiestrą instrumentów dętych i piosenką „Orkiestry dęte”. Zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami oraz upominkami.
Zadowoleni, zrelaksowani i pełni wrażeń wróciliśmy cali i zdrowi…. Już czekamy na XIV Warsztaty Artystyczne!

Oto fotorelacja:

AKTUALNOŚCI

  • WAKACJE Z AMADEUSZEM

    Już niedługo koniec roku szkolnego i wyczekiwane wakacje. My przygotowywaliśmy się do nich wspólnie z Amadeuszem.

    czytaj więcej
  • III FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ „BOGU NA CHWAŁĘ ”

    III Festiwal piosenki religijnej pt. ,,Bogu na chwałę” odbył się 25 maja 2023 r. Organizatorem było Szkolne Koło Caritas działające w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl